В Україні опубліковано закон про спеціальний статус Донбасу після виборів

В Україні опублікований закон № 256-VIII «Про внесення зміни до статті 10 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей»
Depo.Влада
20 березня 2015 20:54
ФОТО: depo.ua
В Україні опубліковано закон про спеціальний статус Донбасу після виборів
В Україні опубліковано закон про спеціальний статус Донбасу після виборів

Закон опублікований у парламентській газеті «Голос України», передає depo.ua.

Згідно з документом, закон набуває чинності на наступний день після його опублікування.

Згідно з документом, стаття 10 закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» доповнюється двома пунктами - 4 і 5, в яких визначається час набрання чинності окремих його положень.

Так, у пункті 4 зазначається, що статті 2-9 вищезазначеного закону наберуть чинності з дня набуття повноважень органами місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, які обрані на позачергових виборах.

У документі наголошується, що волевиявлення громадян має відбутися відповідно до Конституції України, цього та інших законів України, з дотриманням засад загальних, рівних, вільних і прозорих виборів, а також публічності та відкритості виборчого процесу як основних принципів виборчого права, встановлених Конституцією України та міжнародними демократичними стандартами.

Під час виборчого процесу обов'язковим є дотримання стандартів ОБСЄ щодо проведення демократичних виборів, йдеться в законі.

До участі у спостереженні за виборами повинні бути допущені міжнародні неупереджені спостерігачі, зокрема від Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, інших міжнародних організацій та іноземних держав, а також інші офіційні спостерігачі. Для зазначених осіб повинні бути організовані безпечні умови діяльності.

Окремо наголошується на необхідності виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, бойовиків і найманців з території України, недопущення їхнього незаконного втручання у виборчий процес.

Вибори повинні відбуватися за дотримання принципів політичного плюралізму та багатопартійності, рівності прав і можливостей участі у виборчому процесі.

Учасникам виборчого процесу має бути забезпечена свобода передвиборної агітації, рівні можливості доступу до засобів масової інформації. З цією метою має бути відновлено український теле- та радіомовлення, звернення українських друкованих ЗМІ на всій території Донецької і Луганської областей.

Виборчий процес повинен відбутися з дотриманням гарантій вільного волевиявлення і таємного голосування громадян, виборчих прав внутрішньо переміщених осіб, які були змушені залишити місця проживання в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Так само повинен бути забезпечений і прозорий підрахунок голосів, встановлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів.

В пункті 5 вказується, що передбачений Законом особливий порядок діяльності органів місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей реалізується виключно органами місцевого самоврядування, обрані на позачергових виборах, призначених та проведених відповідно до Конституції України, цього та інших законів України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як повідомляв depo.ua, президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 12 березня 2015 року «Про додаткові заходи щодо мирного врегулювання, нормалізації обстановки і зміцнення безпеки в окремих районах Донецької та Луганської областей».