В Україні не дотримується процедура прослуховування телефонів, - Геращенко

В Україні не дотримується процедура прослуховування телефонів підозрюваних
Depo.Влада
7 липня 2016 09:01
ФОТО: depo.ua

Про цезаявив народний депутат ("Народний фронт") Антон Геращенко, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна" .

"Якщо вас підозрюють у якомусь злочині, ваш телефон прослуховується, дозволяється прослуховувати не більше 12 місяців, і кожні 2 місяці потрібно продовжувати такий дозвіл. По закінченню терміну прослуховування, якщо виявляється, що ви не причетні, вас мають прокурор і слідчий письмово повідомити про те, що ваші права були тимчасово обмежені. За моєю інформацією, це не дотримується", - зазначив він.

При цьому Геращенко підкреслив, що в даний момент як народний депутат готує запит і в СБУ, і генпрокурору України Юрія Луценка про те, наскільки відповідає кількість прослуховуваних осіб з повідомленням цих осіб, якщо їх не підозрюють.

"Якщо людина прослуховувався, їй пред'являють підозру, їй потім пред'являють ці матеріали в суді. Ми можемо навести порядок у цій сфері, якщо правоохоронні органи будуть повідомляти тих осіб, яких вони прослуховують", - пояснив Геращенко.

Нагадаємо, 6 липня, Антикорупційний комітет Ради схвалив законопроект, який дозволяє Національному антикорупційному бюро (НАБУ) вести самостійне прослуховування каналів зв'язку.

Раніше директор НАБУ Артем Ситник заявляв, що отримані НАБУ права на самостійну "прослушку" є однією з вимог Міжнародного валютного фонду. На даний момент таку можливість мають тільки Національна поліція і СБУ.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада