В "Укравтодорі" розповіли, у скільки українцям обходиться будівництво 1 км дороги

У 2020 році в Україні середня вартість нового будівництва 1 км автодороги першої категорії з асфальтобетонним покриттям становить 170,6 млн грн

Таку інформацію ЦТС надали в Державному агентстві автомобільних доріг України ("Укравтодор"), передає Depo.ua.

За даними держагентства, середня вартість будівництва 1 км асфальтобетонної дороги другої категорії – 77,4 млн грн, третьої – 69,6 млн грн, четвертої – 39,4 млн грн, п'ятої – 11,3 млн грн.

Якщо говорити не про абсолютно нове будівництво, а про ремонти доріг, то, за даними "Укравтодору", максимальна вартість капітального ремонту 1 км автодороги першої категорії може досягати 60 млн грн, а реконструкції – 100 млн грн.

Структура вартості дорожньо-будівельних робіт залежить як від категорії дороги, так і від ряду інших факторів, але в середньому дані виглядають наступним чином: вартість матеріалів, виробів та конструкцій – 60%, вартість експлуатації будівельних машин і механізмів – 20%, заробітна плата – 10 %, інші витрати – 10%.

Фото: ЦТС

"Будівництво абсолютно нової дороги не можна абсолютно ні до чого прирівнювати, тому що воно передбачає повністю нове проходження дороги по новій ділянці, по полях, болотах ... і саме від рельєфу місцевості залежить вартість одного кілометра. В новому будівництві дуже велика частка витрат падає на земляні роботи, включаючи, наприклад, заміну грунтів, які не підходять за лабораторними аналізами і т.д.", – прокоментував Олександр Ращупкин, радник в корпорації РДС.

Говорячи про складові вартості будівництва або ремонту 1 км дороги, він зазначив, що, наприклад, бар'єрні огорожі можуть скласти до 10-15% від загальної кошторисної вартості об'єкта.

Що стосується частки асфальтобетону в вартості матеріалів, то, за словами фахівця, підрахувати це складно:

"Все залежить від кількості шарів дорожнього покриття. Якщо це поточний ремонт і тільки два шари асфальту, то асфальт складе 80% або 90%. Якщо це регенерація і є інші добавки, то асфальт складе 60%. Якщо додаються кілька нижніх підстилаючих шарів дорожнього одягу та щебенево-піщаних сумішей з додаванням цементу, то там асфальт може половину від вартості матеріалів", – додав він.

Нагадаємо, 23 вересня стало відомо, скільки в Україні цього року відремонтували доріг.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme