В Україні з'явиться Рада з питань розвитку вищої освіти при президентові

В Україні утворили Раду з питань розвитку вищої освіти в Україні як консультативно-дорадчий орган при президентові
 

В Україні з'явиться Рада з питань розвит…
Фото: president.gov.ua

Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський, передає Depo.ua.

Президент цим указом також доручив уряду:

1) забезпечити розроблення за участю Національного інституту стратегічних досліджень, Національної академії наук України та затвердити до 1 листопада 2020 року стратегію розвитку вищої освіти в Україні на 2021 – 2031 роки, визначивши основні цілі та пріоритети з урахуванням глобальних тенденцій світової економіки;

2) затвердити до 1 грудня 2020 року:

  • державну програму розвитку науково-дослідницької інфраструктури в Україні;
  • державну програму відновлення та розбудови мережі гуртожитків для проживання студентів закладів вищої освіти;

3) забезпечити розроблення із залученням Національного інституту стратегічних досліджень, Національної академії наук України, Національної академії педагогічних наук України та затвердження до 1 вересня 2020 року плану заходів щодо популяризації природничих наук та математики;

4) розробити та затвердити до 1 вересня 2020 план заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів.

Керівнику Офісу президента доручено подати у двотижневий строк проект Положення про Раду з питань розвитку вищої освіти в Україні та пропозиції щодо її персонального складу.

Указ набирає чинності з дня його опублікування. 

Як зазначається у повідомленні на сторінках президента Зеленського у соцмережах, цей указ став результатом зустрічі з представниками закладів вищої освіти з усієї України, яка відбулася напередодні. 

"Вчора у мене була надзвичайно змістовна та конструктивна зустріч з представниками закладів вищої освіти з усієї України. Востаннє Глава держави спілкувався з ними в такому форматі 15 років тому. Ми змінюємо це, адже якісна освіта для українців є нашим стратегічним пріоритетом. Зазначені в указі завдання уряду – це першочергові кроки, на важливості та невідкладності яких наголосили всі представники вищої освіти. Ми повинні сформувати чіткі цілі та готувати конкурентоспроможних фахівців – відповідно до потреб української економіки. Визначити, якими професіями ринок перенасичений, а які, навпаки, будуть гостро затребувані у найближчі роки", – зазначив президент. 

Він також наголосив, що не менш важливою є й розбудова мережі студентських гуртожитків. Сучасних, комфортних, а головне – в достатній кількості для потреб іногородніх студентів. 

"Серед іншого, потрібно популяризувати вивчення математичних і природничих наук. Україна – це земля винахідників і першовідкривачів, визнаних усім світом. У нас повинні з’явитися нові Сікорські, Корольови та Вернадські. Для цього маємо розвивати наукову діяльність у вишах, розбудовувати науково-дослідницьку інфраструктуру, зокрема галузеві лабораторії. Не може бути успішною країна, яка пропонує науковцю тільки стілець, аркуш паперу і ручку. Це треба змінювати", – зазначив Зеленський. 

За його словами, окрему увагу ми будемо приділяти популяризації нашої освіти серед іноземних студентів. Це й важливі для економіки надходження, і встановлення міцних міждержавних зав’язків.

"Указом створюється Рада з питань розвитку вищої освіти при президентові України. Її завданнями, серед іншого, будуть вдосконалення якості та змісту вищої освіти в Україні, підготовка пропозицій для вдосконалення законодавства України у цій галузі, зокрема щодо фінансової автономії закладів вищої освіти, механізму залучення приватних інвестицій та розвитку державно-приватного партнерства", – пояснив президент. 

Він також додав, що найближчим часом у Офісі президента відбудуться зустрічі з представниками дошкільної, середньої та професійно-технічної освіти, щоб "разом визначити шляхи розвитку та вдосконалення цих рівнів".

Вчора у мене була надзвичайно змістовна та конструктивна зустріч з представниками закладів вищої освіти з усієї України....

Опубліковано Володимиром Зеленським Середа, 3 червня 2020 р.

Нагадаємо, 2 червня президент Володимир Зеленський зустрівся з керівниками провідних закладів вищої освіти України

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"