UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Україні змінили правила для вступників у виші: Що нового

В Україні 1 серпня стартує вступна кампанія у заклади вищої освіти. У цьому році абітурієнти зможуть подати до 5 заяв на бюджет, а також необмежену кількість заяв на контракт

В Україні змінили правила для вступників…
Фото: Рixabay

Таку заяву зробив заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко під час брифінгу, інформує Depo.ua.

За його словами, вступники зможуть подати заяви на бюджет у період з 13 по 22 серпня.

"Вступна кампанія в установи вищої освіти розпочнеться 1 серпня. 1 серпня в 10:00 ранку буде відкрита можливість реєстрації електронних кабінетів", – сказав Вітренко.

Також цього року абітурієнти пільгових категорій зможуть подати електронні заяви на надходження при наявності хоча б одного сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання 2017-2020 років.

"Для цього їм потрібно перед подачею заяв звернутися в один із закладів вищої або професійного перед вищої освіти з підтвердними документами для внесення в "Реєстр осіб зі спеціальними умовами", – повідомив він.

Ще однією новацією стала можливість абітурієнтам здавати вступні іспити замість ЄДІ, а також здавати творчі конкурси на певні спеціальності при вступі на бюджет. Такі абітурієнти могли зареєструватися у закладі вищої освіти для складення таких екзаменів та творчих конкурсів з 24 липня. Здача екзаменів і написання творчих конкурсів пройде з 1 по 12 серпня.

Крім цього у цьому році освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна" будуть створені у всіх університетах МОН, Моз, Мінкультури та в трьох закладах вищої освіти МВС.

"Крім того, тепер у рамках окремої квоти на участь у конкурсному відборі будуть не тільки що надходять АР Крим і Севастополя, що надходять непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, лінії зіткнення", – повідомили в Міносвіти.

Подача документів на бакалавра за кошти бюджетні кошти пройде в два етапи: основний до 20 серпня та зарахування на контракт до 23 жовтня.

"В освітньому центрі надходять з тимчасово окупованих територій можуть подати до 5 заяв для участі в конкурсі на місця державного замовлення у межах спеціальної квоти для прийому вступників тимчасово окупованих територій на основі повної загальної середньої освіти (Квота 2)", – додали в МОН.

Нагадаємо, дещо раніше Міністерство освіти та науки оприлюднило відеороз'яснення щодо термінів вступу на бакалаврат.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme