В Україні запровадили додаткові критерії виклику "швидкої": Про що йдеться

Кабінет міністрів підтримав рішення про запровадження додаткових критеріїв виклику "швидкої допомоги" за пріоритетністю надання медичної допомоги

В Україні запровадили додаткові критерії…
Фото: Telegram-канал "МОКАН_Zнає!"

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає Depo.ua.

За його словами, це вдосконалює роботу екстреної медичної допомоги.

Так, залежно від стану пацієнта, звернення до швидкої розділятимуться на:

  • критичні;
  • екстрені;
  • неекстрені;
  • непрофільні.

"Це дасть можливість знизити рівень смертності, адже встановлюється пріоритет для пацієнтів із критичним станом... Норматив прибуття медичних бригад у такому випадку має становити 10 хвилин із моменту надходження звернення до диспетчера", – підсумував Шмигаль.

Так, нормативи прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події за зверненнями, що належать до категорії критичних, становлять 10 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера прийому виклику оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Водночас, нормативи прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події за зверненнями, що належать до категорії екстрених – 20 хвилин. 

Також урядом було визначено граничні відхилення від цільових показників, що дозволить здійснювати оцінку ефективності мережі.

"Згідно із офіційними статистичними даними, зокрема за 2018 рік, у містах вчасний доїзд бригад на місце події становить, з урахуванням існуючого нормативу, 88% випадків, у селах 82% відповідно. Водночас питома вага викликів у сільській місцевості від загальної кількості становить 25%", – повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Василь Мокан у своєму Telegram-каналі "МОКАН_Zнає!".

Уточнюється, що, з огляду на вищенаведене, введення відсоткового критерію вчасності доїзду бригад екстреної медичної допомоги дозволить:

  • оптимізувати роботу системи екстреної медичної допомоги;

  • визначити ключові показники ефективності роботи системи екстреної медичної допомоги безпосередньо в частині оптимізації місць базування бригад ЕМД та маршрутів руху.

Нагадаємо, раніше у МОЗ оновили табелі оснащення системи екстреної меддопомоги

Також українцям пояснили, коли викликати "швидку" і хто за це платитиме.

Читайте також: Як правильно викликати "швидку": Українцям нагадали, про що не можна забувати

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme