В Україні відновили покарання за брехню в е-деклараціях: Що за компромісний закон ухвалила Рада

Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому проект закону №4460-д щодо відновлення покарання за надання недостовірної інформації в електронних деклараціях

В Україні відновили покарання за брехню…
Фото: Depo.ua

За законопроект у першому читанні проголосували 287 народних депутатів, тоді як у другому читанні його підтримали 289 осіб, передає Depo.ua.

Зазначимо, що проект закону підтримали всі фракції та групи. Однак 4 нардепи від "Слуги народу" – утрималися.

Повна назва документу: "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".

Він не передбачає позбавлення волі ані за умисне декларування недостовірної інформації, ані за умисне неподання декларації.

Натомість особи, які умисно зазначать в декларації недостовірні відомості аж на 4000 неоподатковуваних мінімумів (а це — 8,4 млн грн), можуть отримати покарання у вигляді обмеженням (але не позбавлення) волі на строк до 2 років.

Отже, максимальне покарання – перебування корупціонера у виправному центрі, де він зможе вільно користуватися засобами зв’язку (телефоном, інтернетом) та залишати центр за дозволом його керівництва.

Також через 6 місяців може бути розглянута можливість щодо взяття такої особи на реєстрацію – їй більше не потрібно буде перебувати в центрі, а лише час від часу приходити до нього.

Крім того, у випадку, якщо відомості в декларації відрізняються від достовірних на суму від 500 до 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (від 1 млн 94 тис. грн до 8 млн 756 тис. грн) – порушнику "світить" штраф від 2 500 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Однак штраф можуть замінити й громадськими роботами від 150 до 240 годин (з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, 30 листопада в Раді зареєстрували законопроект, який мав відновити покарання за брехню у е-деклараціях. Однак НАЗК розкритикувало законопроект, оскільки в ньому немає норми про позбавлення волі за недостовірне декларування. 

3 грудня комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності розглянув низку законопроектів, запропонованих у парламенті. У результаті розгляду було вирішено подати новий законопроект – №4460-д.

Читайте також: Новий законопроект про е-декларування: У НАЗК знову незадоволені

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme