В Україні відкрили провадження про розголошення держтаємниці щодо "операції вагнерівців"

В Україні відкрили кримінальне провадження про розголошення державної таємниці (стаття 328 ККУ) після появи інформації у ЗМІ про зрив операції спецслужб щодо захоплення "вагнерівців"

Про це повідомив в інтерв'ю "Цензор.Нет" виконуючий обов'язки директора Державного бюро розслідувань (ДБР) України Олександр Соколов, передає Depo.ua.

"Якщо це була секретна спецоперація і про неї стало всім відомо, в тому числі і в іноземній стороні, це є розголошенням державної таємниці", – пояснив він.

За словами Соколова, після того, як ексочільник Офісу президента Андрій Богдан озвучив інформацію за конкретними фактами, вони вирішили, що мовчати вже не має сенсу. Однак у Богдана отримати додаткову інформацію, документи чи чернетки не вийшло.

"Якщо коротко, то він заявив, що йому все відомо із засобів масової інформації, решта – це його висновки з урахуванням життєвого досвіду і юридичної освіти. Будь-яких документів він не надав", – зазначив він.

Соколов додав, що Офіс генпрокурора наразі розглядає можливість об'єднання всіх заведених до цього справ в одне провадження і передати їх до ДБР, оскільки всі учасники наради, яких підозрюють, за підслідністю є суб'єктами ДБР.

Щодо можливого знищення документів очільник бюро зауважив, що за ключовими і найскладнішим моментам ніяких документів не існує.

"Щоб потім не вбили вашого агента. Щоб не могли вас посадити в тюрму в якій-небудь країні, куди ви приїдете на відпочинок", – пояснив Соколов.

Він додав, що якщо спецоперація існувала, то там було залучено багато людей. Всі сліди знищити неможливо, як і людей, які можуть дати свідчення.

За словами Соколова, у ЗМІ була заява екскерівника Головного управління військової розвідки Міністерства оборони Василя Бурби, що подібної спецоперації не існувало. Як він пояснив, спецслужби заперечують проведення тієї чи іншої спецоперації "не тому, що її не було, а щоб не постраждали сили і засоби, які були задіяні".

"Ми ж з вами не розуміємо, кого вже затримали в Росії. Хто, може, пропав там або на території іншої держави. Тому оприлюднення подібних спецоперацій завжди веде до незворотних наслідків. На кону життя людей. Тому що вони будуть змушені розкривати свої дані, деталі", – підсумував Соколов.

Нагадаємо, у Раду внесли проєкт постанови про створення ТСК щодо "вагнерівців".

Довідка: 29 липня в Білорусі затримали банду російських найманців, серед яких є бойовики з Донбасу.

5 серпня президент України Володимир Зеленський звільнив Василя Бурбу з посади начальника ГУР, а на його місце призначив Кирила Буданова.

14 серпня Олександр Лукашенко, який де-факто виконує обов'язки президента Білорусі, віддав затриманих під Мінськом "вагнерівців" Росії.

17 серпня народний депутат України Олексій Гончаренко звинуватив оточення президента України Володимира Зеленського у зливі ворогам секретної інформації про таємну спецоперацію українських спецслужб із затримання російських бойовиків у Білорусі.

18 серпня головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов заявив, що Володимир Зеленський звільнив начальника ГУР МО Василя Бурбу за вимогу розслідувати провал операції із захоплення "вагнерівців", відкладеної главою ОП Андрієм Єрмаком.

18 серпня Яніна Соколова оприлюднила перший аудіозапис "вербування" Службою безпеки України найманця ПВК "Вагнера".

6 вересня народний депутат Володимир Ар'єв оприлюднив протокол СБУ з прізвищами "вагнерівців", а також їхні квитки на рейс до Стамбула.

7 вересня на сайті Ради з’явилась петиція родичів загиблих воїнів з вимогою створити ТСК щодо справи "вагнерівців".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада