В Україні створять Бюро економічної безпеки: Для чого воно потрібне і як працюватиме

У четвер, 28 січня, народні депутати ухвалили в цілому законопроект №3087-д про створення Бюро економічної безпеки, який має забрати у силових органів повноваження займатися фінансовими злочинами

В Україні створять Бюро економічної безп…
Фото: Слуга народу / Facebook

За документ у другому читанні проголосувало 242 нардепи, пише Depo.ua.

Відомо, що відповідний законопроект у першому читанні парламент ухвалив ще 3 вересня 2020 року. В межах підготовки документу до другого читання народні депутати подали близько 1500 поправок.

Що передбачає законопроект про Бюро економічної безпеки 

Законопроєкт №3087-д розроблено, щоб ліквідувати податкову міліцію, а також оптимізувати структуру та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері економіки. Тобто передбачається, що після створення Бюро економічної безпеки силові органи будуть позбавлені повноважень розслідувати економічні злочини, що сприятиме зменшенню корупційної складової у їхній діяльності.

Бюро економічної безпеки як правоохоронний орган повинне буде виявляти, припиняти, розслідувати та розкривати кримінальні правопорушення у сфері економіки, що створюють загрозу життєво важливим інтересам України, а також запобігати їх вчиненню у майбутньому.

Раніше глава Верховної Ради Дмитро Разумков заявляв, що створення такого органу є правильним, оскільки силові відомства не мають виконувати економічні функції. На його думку, це породжує корупційні ризики.

"Коли ти забираєш у силовиків питання економіки, ти так само прибираєш великий об'єм корупційної складової", — наголосив Разумков.

Також Разумков наголошував, що не можна узагальнювати, але є "досить багато людей, які ще не усвідомили, що заробляти на державі точно не можна".

В Офісі президента, своєю чергою, наголошували, що Бюро економічної безпеки повинно мати якісний доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і баз даних, тримачем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування.

Як працюватиме Бюро економічної безпеки

  • Новий орган може мати чисельність працівників до 4000 осіб.

  • Директор Бюро призначатиметься Кабміном за поданням прем’єр-міністра за пропозицією конкурсної комісії строком на п'ять років.

  • Директор Бюро економбезпеки може обіймати відповідну посаду не більше двох строків поспіль.

  • Директор БЕБ щороку не пізніше 1 березня звітує перед Радою та Кабміном про діяльність Бюро економічної безпеки за попередній календарний рік.

  • Бюро щоквартально зобов'язується публікувати звіт про діяльність на своєму офіційному веб-сайті.

  • Конкурсна комісія органу складатиметься з 9 осіб: 3 - від Ради нацбезпеки й оборони, 3 – від парламенту та 3 – від уряду.

Нагадаємо, раніше у Раді сказали, як зменшити корупцію у силових органах.

Читайте також: Реформа, що не подобається Баканову: Чи зможе Зеленський забрати в СБУ боротьбу з корупцією

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme