В Україні схвалили закон про електронні комунікації

Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому проект закону №3014 про електронні комунікації

За відповідне рішення проголосували 260 нардепів, передає Depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою закон України "Про електронні комунікації" визначатиме правову основу діяльності у сферах електронних комунікацій і радіочастотного спектру. Він покликаний визначити повноваження держави щодо управління та регулювання діяльності у сфері електронних комунікацій, а також права, обов’язки і принципи відповідальності всіх сторін, залучених у використання електронних комунікаційних послуг.

Проектом закону пропонуються нові підходи до регулювання радіочастотного спектру, зокрема, щодо забезпечення ефективного користування радіочастотами, технологічної нейтральності, зменшення регуляторних бар’єрів.

Що нового для користувача:

  • Інтернет як універсальна послуга. Держава гарантує громадянину можливість доступу до мережі інтернет.
  • Захист від спаму. Законопроектом передбачено штрафи до 8,5 тисяч гривень за спам-повідомлення і спам-дзвінки. Абонент повинен дати згоду на отримання інформації і мати можливість відмовитися від розсилки (у кожному повідомленні).
  • Захист прав. Оператори і провайдери можуть зазнати серйозних фінансових втрат у разі порушення прав споживачів. Для захисту прав абоненту не потрібно буде йти в суд. Позасудові суперечки вирішуватиме телеком-регулятор в обмежені терміни (2 місяці).
  • Без "пакетів". Документ передбачає право абонента платити лише за необхідні послуги (наприклад, лише "за хвилини", а не смс і Інтернетом, які не використовуються, але включені в "тарифний пакет").

Що нового для гравців ринку:

  • Технейтральність. Технологічна нейтральність радіочастотного спектру дозволяє операторам зв’язку за умови забезпечення електромагнітної сумісності користуватися смугами радіочастот, зазначеними в їхніх ліцензіях без обмеження щодо застосування конкретних радіотехнологій, визначених для цих смуг радіочастот.
  • Електронна взаємодія з регулятором. Можливість подачі звітності/заяв/повідомлень про початок діяльності у сфері телекомунікацій тощо, отримувати послуги в електронній формі на відповідній електронній платформі.
  • Спрощення доступу до інфраструктури. Норми законопроекту передбачають спрощення доступу до об'єкта інфраструктури з метою розгортання телеком-мереж. Це має позитивно позначитися на вартості розгортання нових мереж.
  • Спрощення розгортання мереж 5G. Оператори зможуть за спрощеною процедурою розгортати малопотужні базові станції.
  • Spectrum sharing. Оператори зможуть ділитися радіочастотним спектром між собою (зараз це заборонено).

Нагадаємо, 16 червня Рада підтримала закон про електронні комунікації у першому читанні.

Згодом НАЗК знайшло корупційні ризики у законі про електронні комунікації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme