В Україні пропонують підвищити пенсійний вік, аби збільшити народжуваність: Як це працює

У Верховній Раді зареєстрували проект закону №5566, що пропонує понижувати пенсійний вік для матерів, які народили й виховали дитину до шестирічного віку. Водночас, щоб від такого пониження не постраждав бюджет Пенсійного фонду, нардепи пропонують підвищувати пенсійний вік для всіх громадян, починаючи з 2023 року
 

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
В Україні пропонують підвищити пенсійний…
Фото: Рixabay

Про це повідомила народний депутат від "Слуги народу" Ірина Верещук в ефірі "Україна 24", передає Depo.ua.

"Це – маленький законопроект. І я справді хочу, щоб у нас збільшувалася народжуваність. Ми хочемо дати тим матерям, які будуть зважуватися на других, третіх і більше дітей пільгу щодо скорочення пенсійного стажу, тобто віку. Вони будуть менше працювати", – сказала вона.

Водночас збільшення пенсійного віку для інших людей, за словами Верещук, буде "лайтовим і повільним".

"Місяць в рік. Тобто, рахуйте, що за 12 років буде лише один рік плюс. Я вважаю, що це – найбільш м'який підхід, який ми можемо застосувати до людей, які потребуватимуть пенсій і пенсійного забезпечення", – уточнила нардеп.

Вона додала також, що є одним із ініціаторів цього законопроекту.

"Сподіваюся, це спрацює. Нам потрібно піднімати народжуваність. Треба зараз його (проект закону, – ред.) розглянути в комітеті. Законопроект є, він – підтримуваний нашими колегами. Я сподіваюся, що вже до кінця року він би міг запрацювати. Визнайте, що це – дуже добре, коли шість місяців – за одну дитину, шість місяців – за другу дитину. Двоє діток – мінус рік. І вже менше потрібно буде працювати до пенсії", – підсумувала Верещук.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект має на меті відновлення демографічного розвитку України через внесення змін до закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування".

Вони передбачають врегулювання деяких питань розрахунку пенсійного віку відповідно до міжнародної практики та потреб посилення соціальної захищеності матерів.

Реалізація такого закону має:

  • сприяти подоланню демографічних проблем;

  • стимулюватиме відтворення населення;

  • забезпечити соціальну захищеність матерів у питанні пенсійного забезпечення.

Законопроектом передбачено, що жінки, які народили дитину і виховали її до шестирічного віку, мають право на зменшення пенсійного віку на шість місяців.

Таке зменшення застосовується за кожну дитину, при цьому пенсійний вік для жінок не може бути знижений більш ніж на три роки.

Водночас документом запропоновано, що починаючи з 1 січня 2023 року вік, який дає право на призначення пенсії за віком, щорічно буде збільшуватися на один місяць.

Таке зростання має тривати до 1 січня 2035 року.

Отже, вказане збільшення підніме пенсійний вік в Україні до 2035 року на один рік і складе 61 рік.

Нагадаємо, з 1 квітня в Україні підвищили пенсійний вік для жінок. Йдеться, зокрема, про жінок, які народилися після 1 квітня 1961 року. Вони зможуть вийти на пенсію за віком після досягнення 60 років.

Читайте також: В Україні запрацювало автоматичне нарахування пенсій: Як подати інформацію для призначення виплат

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme