В Україні оновлять протокол щодо коронавірусних тестувань: Хочуть робити тести на антиген

В Україні планують оновити протокол щодо коронавірусних тестувань, в межах якого буде знайдено місце швидким тестам на антиген

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу щодо ситуації з протидії поширенню коронавірусної інфекції в Україні, передає Depo.ua.

"Вчора завершив перемовини з Європейським регіональним бюро ВООЗ. Вони обіцяють уже наступного тижня оновити протокол щодо тестувань. У протоколі щодо тестування на коронавірусну хворобу буде знайдено місце швидким тестам на антиген", – наголосив він.

За словами Ляшка, раніше використовувалися швидкі тести тільки на наявність антитіл.

"Сьогодні у США вже зареєстровано чотири виробники швидких тестів на антиген", – додав він і уточнив, що вже були випущені рекомендації щодо стратегії тестування швидкими тестами на антиген і вони вже використовуються у США.

Ляшко зазначив, що ВООЗ також оновлює протокол, який відразу буде використаний і в стратегії щодо збільшення кількості тестувань в Україні.

"Ми зараз ведемо перемовини з усіма виробниками, які зареєстрували шкидкі тести на антиген, для того, щоб вони подали на реєстрацію цих тестів в Україні. І це дозволить нам значно збільшити кількість тестувань", – зазначив він.

Окрім того, Ляшко пояснив, що таке швидкі тести на антиген.

"Вони (зразки для тестів, – ред.) забираються, так як і для ПЦР. З носоглотки забирається змив, який ставиться у певний фермент, фермент виділяє РНК, і ця РНК розміщується на швидкий тест, і цей шкидкий тест показує – наявний у нас вірус збудника коронавірусної хвороби, чи відсутній. Ця стратегія буде використовуватися, в тому числі, як і діагностична", – наголосив урядовець.

Нагадаємо, у МОЗ обіцяють вже у вересні робити до 30 тисяч ПЛР-тестів за добу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"