В Україні обіцяють створити реєстр всіх суб’єктів туристичної діяльності

Державне агентство розвитку туризму працює над створенням в Україні реєстру всіх суб’єктів туристичної діяльності, який можуть запустити вже у 2021 році

Про це повідомила голова Державного агентства розвитку туризму Мар'яна Олеськів в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає Depo.ua.

За її словами, нині в Україні необхідно створити цивілізовані умови для роботи, спростити низку процедур.

"Люді мають побачити, що держава іде їм на зустріч. Це дуже важлива робота, бо спочатку треба підтримати бізнес, а потім чекати від нього наповнення бюджету і забезпечувати контроль виконання норм. Також ми працюємо над створенням реєстру всіх суб’єктів туристичної діяльності. Плануємо замінити ліцензування туристичних операторів на внесення їх до реєстру і відповідність їх вимогам, зокрема і по фінансовому забезпеченню", – наголосила Олеськів.

За її словами, якщо суб’єкт діє за цим видом діяльності, "ми зможемо порівнювати з податковою його обороти, а його фінансове зобов’язання буде прив’язане до його оборотів".

"Також зараз абсолютно не врегульовані туристичні агенти, через що є багато проблем. Дуже часто туристичну агенцію відкриває будь-хто без достатнього рівня освіти і розуміння, як працює цей бізнес, через що страждає кінцевий споживач – турист. Ми це обов’язково врегулюємо. Це у жодному випадку не ускладнить бізнесу життя", – пояснила Олеськів.

Вона пояснила, що в цей електронний реєстр також увійде реєстр гідів, "бо сьогодні вони абсолютно не врегульовані, там ще гірша ситуація, ніж з турагентами".

"Гіди в своїй більшості не сплачують податки, гідом може стати будь-хто, розказуючи свої версії історії. Загалом, я за авторські тури, і ми про це говорили з багатьма учасниками ринку, але базові знання і базове навчання гіди мають проходити, щоб розуміти, про яке місто вони розповідають. Це все буде в координації з органами місцевого самоврядування. Крім того, йде мова про категоризацію готелів, бо на сьогодні менше 300 готелів в Україні мають категорію. Зовсім не врегульована діяльність хостелів, подобової здачі квартир і інших видів житла. Це також будемо врегульовувати і вносити в цей єдиний реєстр. Всім цим буде спрощена, але покращена можливість контролю", – розповіла Олеськів.

На її думку, гідів може мотивувати, перш за все, розуміння, що "будучи в цьому реєстрі, з ними можуть співпрацювати інші учасники ринку, їх можуть розміщувати міста на своїх порталах".

"Робимо все можливе, щоб його запустили в 2021 році, але це буде залежати не лише від нас, а від багатьох учасників. Перш за все, від того, коли на це будуть надані гроші, які, як ви розумієте, повернуться наповненням бюджету", – підсумувала Олеськів.

Нагадаємо, дещо раніше повідомлялося, що турагентства можуть не повернути клієнтам гроші за скасовані тури.

Згодом в уряді оцінили втрати туристичної галузі від пандемії.

Відомо також, що Україна планує "заманювати" китайських туристів після карантину.

Читайте також: Коли і як повернуться туристи до Львова

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme