В Україні хочуть підвищити пенсії ліквідаторам аварії на ЧАЕС

У Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо забезпечення справедливого і достойного розміру пенсійного забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим особам

Текст проекту, внесеного заступником голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександром Качурою (фракція партії "Слуга народу"), оприлюднили на сайті парламенту, передає Depo.ua.

Законопроект передбачає внесення змін до низки статей закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Так, автор законодавчої ініціативи пропонується викласти у новій редакції статтю 50 згаданого закону, згідно з якою особам з першої категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи призначатися щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів, і яка не може бути менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Водночас учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які працювали в зоні відчуження (друга категорія), Качура пропонує призначати таку пенсію в розмірі не менше 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. При цьому в законопроекті уточнюється, що мова йде перш за все про тих ліквідаторах, які працювали в зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 роки (незалежно від кількості робочих днів), з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 роки (не менше п'яти календарних днів) і в 1987 році (не менше 14 календарних днів), а також - про постраждалих від Чорнобильської катастрофи.

Згідно із запропонованою новою редакцією статті 51, додаткова пенсія в розмірі не менше 80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, щомісяця може призначатися і певним групам ліквідаторам третьої категорії. До таких осіб пропонується віднести учасників ліквідації, які працювали в зоні відчуження з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 роки (від одного до п'яти календарних днів), в 1987 році (від одного до 14-ти календарних днів), протягом 1988 – 1990 років (не менше 30 календарних днів), а також на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві (не менше двох тижнів в 1986 році).

"Ми фундаментально готували кілька місяців свої пропозиції, направляли звернення до профільних міністерств. І жодне міністерство не спростувало факт необхідності підвищення пенсій і соціальних гарантій чорнобильцям. Але Міністерство соціальної політики вказало, що соціальні стандарти і гарантії повинні підвищуватися пропорційно для всіх категорій громадян, з чим я категорично не згоден!" – прокоментував Качура.

Нагадаємо, 8 вересня на ЧАЕС дозволили ввести в експлуатацію нове сховище ядерних відходів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme