В Україні другий місяць поспіль спостерігається зростання смертності

Другий місяць поспіль в Україні спостерігається зростання смертності, яке все більш прискорюється
 

В Україні другий місяць поспіль спостері…

Про це йдеться у статті "ДС" "Зеленський і Степанов мовчать. Скільки українців насправді вмирає від COVID-19", передає Depo.ua.

Зазначається, що днями Держстат помістив на своєму сайті демографічні дані за вересень. За статистикою, у вересні 2020 р. в Україні кількість померлих зросла на 15,4% в порівнянні з вереснем 2019 р. В Тернопільській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій областях зростання смертності досягло 30,5-36,6%

Аналітики "Ділової столиці" провели тоді дослідження динаміки смертності, коли Держстат оприлюднив демографічні дані за серпень. Дослідження показало, що в порівнянні з серпнем минулого року число померлих зросло на 3,9%.

"Це досить серйозне зростання, і воно не могло не викликати тривогу, адже мова йде про зростання смертності українців. Звичайно ж, напрошувалося припущення, що це – наслідок пандемії COVID-19. Тим більше що якраз починаючи з серпня в Україні відновився найгірший сценарій поширення коронавирусу – так зване експоненціальне зростання. За даними РНБО, протягом липня було зафіксовано 26,1 тис. випадків інфікування коронавірусом, а протягом серпня — 52,2 тис., тобто вдвічі більше", – йдеться в повідомленні.

Однак, зазначають аналітики, це було не єдине можливе пояснення. Зростання смертності населення на 3,9% могло виявитися всього лише статистичною флуктуацією. Іншими словами, воно могло бути викликане різними випадковими чинниками, що не мають відношення до пандемії COVID-19. В такому випадку в наступному місяці, швидше за все, цей ефект пропав би. А флуктуація якщо і спостерігалася б, то в протилежну сторону, викликаючи зменшення смертності.

"Тому потрібно було чекати даних за вересень. І ось коли вони прийшли, сумнівів вже не залишилося. У порівнянні з вереснем минулого року число померлих зросло аж на 15,4%. Звичайно, можна було б припустити, що слідом за малою випадковою флуктуацією прийшла ще одна, незалежна від неї випадкова флуктуація в ту ж сторону, тільки набагато більша. Однак ця версія виглядає не дуже правдоподібною. Більше довіри викликає припущення про те, що і в серпні, і у вересні систематично діяв один і той же негативний фактор, який у вересні значно виріс в порівнянні з серпнем. І єдиний переконливий претендент на цю роль — це коронавірус, що поширюється згідно експоненціальному закону", – йдеться у статті.

Автори статті зазначають, що ця тенденція зберігається і далі. У жовтні число нових випадків інфікування коронавірусом склало 182,4 тис. – удвічі більше, ніж у вересні. А за перші 24 доби листопада виявлено 266,4 тис. нових випадків – це, знову ж таки, вдвічі більше, ніж за перші 24 доби жовтня, коли було зафіксовано 130,5 тис. нових випадків.

Нагадаємо, Степанов спрогнозував покращення ситуації із коронавірусом у березні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme