В Україні з'явиться шеф поліції, а МВС перетвориться на «офіс»

Нова реформа МВС передбачає зміну системи управління всередині міністерства, при якій міністр стане рівновіддаленою фігурою від усіх служб, що будуть у структурі відомства
Depo.Влада
30 вересня 2014 12:15
ФОТО: depo.ua
В Україні з
В Україні з'явиться шеф поліції, а МВС перетвориться на «офіс»

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в інтерв'ю журналу «Фокус», передає ДеПо.

«Про міністра внутрішніх справ багато хто так і пише - «головний міліціонер». Але європейська модель міністерства - це офіс, який лише керує кількома підконтрольними йому підрозділами», - заявив Аваков.

За його словами, паралельно проводитиметься перетворення і самих підрозділів МВС: міліції, Національної гвардії та інших.

«У нас вже є голова Міграційної служби, командувач Національною гвардією, а ось голови міліцейської служби поки що немає. Цю роль фактично виконує міністр. У результаті реформи у нас з'явиться шеф поліції. Причому ця посада буде неполітична на відміну від посади міністра, якого можуть змінювати залежно від конфігурації парламентської коаліції», - повідомив голова відомства.

На запитання, що буде з тими, кого звільнять після оптимізації чисельності особового складу міністерства (замість 376 міліціонерів на 100 тис. населення передбачається залишити всього 300), міністр відповів: «Якщо взяти за приклад звільнений Слов'янськ, де ми вже почистили склад міліції, то навіть у міському управлінні залишається близько 176 незакритих вакансій - просто немає охочих. Тож набагато важливіше питання, де взяти нових співробітників». Раніше ДеПо повідомляв про намір Авакова залучати в реформовані правоохоронні структури бійців добровольчих батальйонів.

«Скорочуючи чисельність співробітників, ми зберігаємо фонд зарплати, розуміючи, що чесним може бути тільки забезпечений поліцейський. Плюс соціальний пакет, який повинен бути складений так, щоб кожен був зацікавлений чесно відпрацювати 20 років. Так це діє у США та Європі - там поліцейські дорожать своїм місцем роботи», - поділився планами міністр.

Муніципальна міліція, за словами Авакова, буде подвійного підпорядкування - міській громадськості там, де сама громадськість цього хотітиме, і Міністерству внутрішніх справ.

«Жодної вольниці і приватних армій ніхто допускати не збирається. Ця міліція займатиметься дрібними правопорушеннями і підтримкою громадського порядку. Простіше кажучи, це буде міліція без зброї. Хоча для того, щоб говорити конкретніше, потрібно дочекатися остаточного затвердження концепції реформи», - додав він.