В ЦВК готові вже завтра виконати одну з вимог щодо виборів у Кривому Розі

Центральна виборча комісія на завтрашньому засідання розгляну одну зі скарг, яку подали депутати від "Самопомочі" стосовно виборів мера у Кривому Розі
Depo.Влада
18 листопада 2015 17:38
ФОТО: depo.ua

Про це в коментарі телеканалу "112 Україна" розповів заступник голови ЦВК Андрій Магера, передає depo.ua.

За його словами, до ЦВК сьогодні прийшли нардепи від "Самопомочі" Єгор Соболєв та  Олег Березюк.

"Дійсно було звернення до ЦВК. Воно було заявлено в усній формі. Надалі воно буде зареєстровано і в письмовій формі. Були дві пропозиції – перша щодо якомога швидшого внесення змін до складу Криворізької міської виборчої комісії на основі тих подань про заміну від політичних партій, які уже є. Чесно кажучи, стосовно першого питання, я не бачу жодних перешкод, чому ЦВК не може прийняти це рішення", - зазначив Магера.

За його словами, на наступному засідання ЦВК, яке відбудеться 19 листопада, ЦВК цілком може розглянути це питання і прийняти позитивне рішення.

Друга пропозиція, за словами Магери, стосувалася скасування рішень Криворізької МВК.

"Треба розуміти, що Криворізька МВК, встановлюючи результати виборів, рішення тут не приймає. Вона вчиняє певні дії. Зокрема, щодо складення протоколу про результати виборів міського голови. Є окремі рішення щодо реєстрації обраного депутат та інші рішення. Нам треба з'ясувати, чи подавалися скарги до комісії, якщо подавалися, то чи були розглянуті, або чому не були розглянуті. Ще важливе питання, чи подавалися скарги до встановлення результатів", - пояснив заступник глави ЦВК.

Він також зазначив, що має інформацію про удовий позов проти Криворізької міської виборчої комісії.  

"Ще один момент є – за попередньою інформацією, до суду поданий адміністративний позов щодо дій цієї комісії з боку суб'єктів виборчого процесу. Варто буде зважати на те судове рішення, яке буде ухвалене у судовій справі і виконувати це рішення", - сказав Магера. 

Більше новин про політичне життя України читайте у розділі Влада.depo.ua.