В ЦВК чекають свідоцтво про смерть Єремеєва

ЦВК не може оголосити позачергові вибори на окрузі №23 у Волинській області поки не отримає свідоцтво про смерть нардепа Ігоря Єремеєва
Depo.Влада
16 вересня 2015 17:56
ФОТО: depo.ua

Про це заявив заступник глави ЦВК Андрій Магера, передає depo.ua з посиланням на Лівий берег.

За словами Магери, в законодавстві не прописано процедуру дострокового припинення повноважень народного депутата у разі його смерті. Зокрема, ст. 81 Конституції передбачає тільки причини дострокового позбавлення депутатського мандата.

Заступник ЦВК констатує, що очевидно, ця процедура не прописана в законі про вибори народних депутатів, оскільки до 2014 року діяла інша редакція Конституції у редакції від 2010 року, де рішення про дострокове припинення повноважень народного депутата підтверджувалося голосуванням більшості від конституційного складу Верховної Ради.

Водночас, Магера зазначає, що навіть у разі отримання свідоцтва про смерть Єремеєва, призначення позачергових виборів на окрузі №23 у Волинській області, зараз не зовсім доречно.

"По-перше, позачергові вибори мали призначити протягом 10 днів з дня припинення повноважень народного депутата, тобто з дня його смерті, по-друге, ми зараз перебуваємо у процесі підготовки до місцевих виборів", - заявив він.

Крім того, заступник голови ЦВК зазначив, що законодавство не зобов'язує родичів направляти свідоцтво про смерть ні в апарат ВР, ні у ЦВК.

Нагадаємо, що екс-голова депутатської групи "Воля народу" Єремєєв 12 серпня помер у лікарні від черепно-мозкової травми після падіння з коня.

Більше політичних новин читайте у розділі Влада. depo.ua.

Мітки: ЦВК