В РНБО назвали умови, за яких можуть пробачити бойовиків

Найближчим часом для українців, які у лавах бойовиків самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» не нападали на позиції сил АТО, може бути оголошена амністія
Depo.Влада
26 грудня 2014 08:50
ФОТО: depo.ua
В РНБО назвали умови, за яких можуть пробачити бойовиків
В РНБО назвали умови, за яких можуть пробачити бойовиків

Про це заявив спікер РНБО Андрій Лисенко в ефірі каналу «112 Україна», передає depo.ua

За його словами, необхідно запровадити заходи, які допоможуть бойовикам прийняти українську сторону з відповідною перевіркою.

Він вважає, що бойовикам, які не брали участі у нападах на збройні формування України, а виконували патрульні функції і охороняли склади з боєприпасами, треба дати можливість і гарантії того, що вони не будуть покарані.

«Якщо будуть активно співпрацювати з органами правопорядку і нашими спецслужбами, амністія для них буде. Це треба оголосити. Скоріше всього, це буде зроблено найближчим часом», - заявив Лисенко.

За даними РНБО, багато громадян України, які виявилися на стороні так званих «ДНР» і «ЛНР», намагаються покинути свої позиції, складаючи зброю.

Однак вони не можуть покинути підконтрольну бойовикам територію через відмітки у паспортах громадян України, що вони бійці «ЛНР».

Як повідомив Лисенко, з цими позначками їх не впускають і не випускають з території, навіть на територію РФ. Тому вони зараз в глухому куті.

Нагадаємо, за даними групи «Інформаційний Спротив», серед бойовиків «ДНР» посилено поширюються чутки про домовленості з українською владою щодо амністії.

За версією терористів, амністія буде поширюватися на певні бандформування, незалежно від кількості і тяжкості злочинів окремих бойовиків.