У ЗМІ просочилися положення та основні завдання «мінправди»

Міністерство інформаційної політики планує розробити державні стандарти для телевиробництва, реєстрації ЗМІ та затвердження стандартів для професій у сфері медіа
Depo.Влада
3 грудня 2014 16:47
ФОТО: depo.ua
У ЗМІ просочилися положення та основні завдання «мінправди»
У ЗМІ просочилися положення та основні завдання «мінправди»

Про це йдеться в проекті положення про Міністерство інформаційної політики, що був розданий на круглому столі, який проходить за участю міністра, депутатів і журналістів, передає ДеПо з посиланням на «Українську правду».

Ось найрезонансніші пункти з цього положення про т.зв. «міністерство правди»:

Згідно з проектом, Мінінформполітики «здійснює нормативно-правове регулювання у сферах поширення інформації, просвітницької діяльності, державного інформаційного патронажу в системі освіти та державних органах влади, засобів масової комунікації, формування і використання національних інформаційних ресурсів, створення умов для розвитку суспільства, а також у сфері державного нагляду (контролю) за діяльністю засобів масової комунікації».

Міністерство «розробляє і затверджує в установленому порядку державні стандарти телевізійного виробництва, державні стандарти соціальної реклами та здійснює нагляд за дотриманням цих стандартів».

Поки ще не створеному міністерству пропонується здійснювати «у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів, державну реєстрацію друкованих засобів масової комунікації та інформаційних агентств».

Міністерство вестиме Держреєстр засобів масової комунікації.

Передбачається, що міністерство організовуватиме «дослідження впливу засобів масової інформації на масову свідомість суспільства».

Розроблятиме, вводитиме і здійснюватиме координацію заходів щодо запобігання завданню громадянам України шкоди через неповноту, невчасність та невірогідність інформації, що використовується, застосування маніпулятивних інформаційних технологій, що впливають на свідомість громадян.

Передбачається, що міністерство розроблятиме і затверджуватиме стандарти за професіями у сфері медіа та інформації, проводитиме в межах повноважень спеціальну перевірку осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Міністерство здійснюватиме нормативно-правове та навчально-методичне забезпечення функціонування засобів масової комунікації, моніторинг інформації в засобах масової комунікації, формуватиме доповідні прем'єру і президенту щодо інформаційних проектів.

Міністерство «признає в установленому порядку на посади директорів, заступників директорів, головних редакторів державних засобів масової комунікації».

Як повідомляв ДеПо, вчора ввечері Верховна Рада затвердила новий склад Кабінету Міністрів України. Зокрема, міністром інформаційної політики став Юрій Стець - близький соратник Петра Порошенка.