У Сімферополі кримські татари розірвали плакати на пропутінському мітингу

На площі Леніна в Сімферополі пройшов мітинг руху «Къырым» на підтримку президента Росії Володимира Путіна, який 1 грудня зустрічається в Анкарі з лідером Туреччини Реджепом Ердоганом. Однак патріотично налаштовані кримські татари спробували зірвати ці збори
Depo.Влада
1 грудня 2014 14:39
ФОТО: depo.ua
У Сімферополі кримські татари розірвали плакати на пропутінському мітингу
У Сімферополі кримські татари розірвали плакати на пропутінському мітингу

У натовпі були помічені лише два кримськотатарські прапори, десяток російських триколорів і жодного турецького, повідомляють «Крым. Реалии».

Рух «Къырым» очолює кримський віце-спікер Ремзі Ільясов, відомий своєю проросійською позицією.

Конфлікт розгорівся перед початком зборів між групою молодиків і заступником голови «Рескомнацу» Криму Надіром Номановим. Зокрема, молоді люди вимагали не розгортати російські прапори, у відповідь на що Номанов обізвав хлопців провокаторами.

Після цього молоді люди кримськотатарської національності пішли з площі, розірвавши плакати на підтримку руху «Къырым». Тут також були помічені непобиті курячі яйця.

Учасники мітингу обурені тим, що захід проходить під триколорами, про що їх не попередили.

Зі сцени, встановленої на площі, виступили кримський віце-спікер Ремзі Ільясов, віце-прем'єр Руслан Бальбек, глава «Рескомнацу» Криму Заур Смирнов. Всі вони говорили про те, що чекають позитивних підсумків за результатами зустрічі Путіна і Ердогана.

«Туреччина - одна з небагатьох країн, яка не запровадила санкції у відношенні Росії. Це наш стратегічний партнер», - сказав Смирнов.

Біля сцени був помічений і заступник голови Медждіса кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, який намагався вийти на сцену. Але його відтіснили і відвели з площі люди в спортивній формі.

Тривав мітинг всього близько півгодини.

Як повідомляв ДеПо, глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що кримських татар 1 грудня зганяють на площу в Сімферополі вітати зустріч Путіна з Ердоганом.

За його інформацією, в обов'язковому порядку на площу повинні були прийти «всі залежні від влади кримські татари - чиновники, вчителі, лікарі, студенти».

Примітно, що напередодні зустрічі Путіна і Ердогана, 30 листопада, в Криму пройшла конференція Громадської ради кримськотатарського народу, організована опозиційною Меджлісу організацією «Къырым бирлиги», де заявили про початок підготовки до проведення нового Курултаю кримськотатарського народу.