У штаб-квартирі НАТО відкрили фотовиставку про окупацію Криму

У штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу в Брюсселі відкрилася фотовиставка про початок окупації українського Криму Російською Федерацією
Depo.Влада
18 березня 2015 17:44
ФОТО: depo.ua
У штаб-квартирі НАТО відкрили фотовиставку про окупацію Криму
У штаб-квартирі НАТО відкрили фотовиставку про окупацію Криму

Акція «Примушені бути росіянами: окупація Росією АР Крим» присвячена першій річниці трагічних подій на півострові, повідомляє «Укрінформ».

«Ми будемо робити все, щоб анексія Криму не була забута, не відійшла на другий план, а залишалася на порядку денному всіх міжнародних організацій. Для цього на наше прохання й було скликане позачергове засідання Комісії Україна - НАТО, для участі в якому прибув народний депутат Мустафа Джемілєв. Задля того, щоб не тільки учасники засідання почули голос правди про незаконну анексії Криму, ми з люб'язної згоди газети «День» розмістили в штаб-квартирі НАТО фотовиставку», - розповів голова Місії України при НАТО Ігор Долгов.

За його словами, на відміну від «глянцевої картинки», яку намагався зобразити президент РФ Володимир Путін, ці роботи українських фотокореспондентів показують правду.

«Я дуже хочу сподіватися, що ця перша річниця окупації була останньою», - сказав Долгов.

А уповноважений президента України з питань кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв нагадав, що вперше відвідав штаб-квартиру Альянсу в березні минулого року - відразу після початку окупації та після своєї телефонної розмови з російським президентом Путіним.

«Тоді всі посли цікавилися, як проходила окупація. Сьогодні вже минув рік, і мене запитують, що змінилося, що можуть зробити країни НАТО для допомоги людям, які знаходяться на окупованих територіях, в першу чергу кримським татарам. Вони більше за інших зазнають нападок окупаційної влади», - розповів лідер кримськотатарського народу.

За його словами, посли НАТО запевняли, що окупація Криму ніколи не буде визнана.

Як повідомляв depo.ua, Росія офіційно анексувала Криму 18 березня 2014 року, після проведеного там псевдореферендума 16 березня. Нещодавно в пропагандистському фільмі «Крим. Шлях на батьківщину» президент РФ Володимир Путін визнав, що в лютому 2014 року ставив завдання «почати роботу з повернення Криму до складу Росії».

Фото: ukrinform.ua