В Шокіна перевірять "кожну копійку" застави "діамантового" прокурора

Заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе пообіцяв перевірити походження 6,4 мільйона гривень застави за екс-заступника начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимира Шапакіна
Depo.Влада
27 липня 2015 17:19
ФОТО: depo.ua

Про це Сакварелідзе заявив на прес-конференції в понеділок у Києві, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Що стосується суми застави одного з фігурантів (Шапакіна) нашої справи, так вже побудоване законодавство, на жаль, що воно дає можливість знайти лазівки: на якомусь етапі через заставу уникати на якийсь час від слідства", - сказав Сакварелідзе.

"Але Верховна Рада вже дозріла до альтернативи. Тобто, заставу прибирати це, звичайно ж, неможливо, тому що це суперечить європейським стандартам, але при застосуванні застави має враховуватися фінансовий стан кожного обвинуваченого", - додав він.

За словами заступника генпрокурора, така система працює в усіх цивілізованих країнах і вона має працювати і в Україні. Він зазначив, якщо людина має майно на декілька мільйонів доларів, то одну десяту частину застави "вона завжди із задоволенням заплатить". "Це комфортна для неї сума", - додав він.

Сакварелідзе також повідомив, що в Генпрокуратурі прекрасно розуміють, яким чином чиновник, маючи дуже низьку заробітну плату, з легкістю може внести заставу в сотні тисяч доларів.

Виходячи з цього, заступник генпрокурора підкреслив, що відомство перевірятиме кожну копійку, внесену за фігурантів справ, подібних до справи Шапакіна.

"Але цікаво: люди мають безперервну кар'єру в органах прокуратури 27-30 років з дуже низькою зарплатою, але дуже легко платять заставу в 300-350 тисяч доларів, наприклад, або раптом з'являються якісь близькі друзі, бізнесмени, які із задоволенням теж платять за них заставу. Дружба - це, звичайно ж, дуже добре, але ми всі розуміємо, як це все в реальному житті відбувається", - сказав Сакварелідзе.

"Так що ми не сліпі, ми працюватимемо в усіх таких напрямах, ми перевірятимемо кожну копійку, задекларовану і не задекларовану, всіх таких фігурантів у таких справах, і будемо, звичайно, ділитися усією цією інформацією з громадськістю, щоб, врешті-решт, вийти з цього стану самообману", - підкреслив він.

Нагадаємо, 24 липня колишній перший замголови Головного слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін вніс заставу в 6,4 млн грн і вийшов із СІЗО.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua