В СБУ вважають безпечним "злив" даних про журналістів

Радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт заявив, що українська влада перевірять деяких журналістів, які раніше пройшли акредитацію в "ДНР"
Depo.Влада
12 травня 2016 05:43
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua  з посиланням на Дождь.

За його словами, журналісти, які хочуть працювати "за лінією розмежування", змушені проходити процедуру акредитації в "Л/ДНР", так як в даний час Київ не контролює території, на яких вони розташовуються.

"Такий злив безпечний. Я не думаю, що є якась загроза для цих людей (журналістів — ред.), принаймні з боку української влади і силових структур. Ми лише повинні надавати допомогу, щоб вони могли робити свою справу професійно", — сказав Тандіт.

Тандіт запевнив, що до "чесних журналістів, які говорять правду" Україна не буде застосовувати ніяких санкцій після оприлюднення їх особистих даних. Однак, за його словами, журналістами, які "порушують закони, прикриваються своїми посвідченнями і діють як орган пропаганди" влада "буде займатися кожним окремо".

Нагадаємо, що група українських хакерів проникла і обалила зсередини всю інформаційну систему Л-ДНР. Одним з результатів цього зламу стали списки журналістів та видань, які отримали акредитацію у так званій "ДНР". Ці дані виклали у вільний доступ на сайті "Миротворець". 

Це викликало негативну реакцію серед журналістів і вони відреагували на це заявою із вимогою до сайта "Миротворець" видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані журналістів, які отримали акредитацію у "ДНР".

Кризовий медіацентр також закликає Антона Геращенка та адміністраторів сайту "Миротворець" негайно прибрати з вільного доступу дані іноземних та українських журналістів".

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада