В СБУ пояснили, як луганський сепаратист Клінчаєв втік з-під арешту на Росію (ДОКУМЕНТ)

В Службі безпеки розповіли, як правоохоронці і суд випустили з країни луганського сепаратиста Клінчаєва
Depo.Влада
27 грудня 2016 18:32
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили в СБУ у відповідь на інформаційний запит "Четвертої Влади", передає Depo.ua.

Як говориться у відповіді, ще в травні 2014 року проти Клінчаєва було порушено кримінальну справу. Дуже скоро йому обрали запобіжний захід у вигляді арешту, який був потім замінений домашнім арештом з носінням електронного браслету.

Потім справа пішла по судах.

"У червні 2014 року справу було направлено до Шевченківського районного суду Києва, який направив справу до Апеляційного суду Києва для визначення підсудності. Апеляційний суд Києва перенаправив справу до Вищого спеціалізованого суду з розгляду кримінальних і цивільних справ. Там справа була передана в Межівський районний суд Дніпропетровської області ", - сказано у відповіді.

Межівський районний суд, розглянувши справу, вирішив, що воно не відповідає статті 291 КПК України (погано вказані дані справи) і повернув його до ГПУ. ГПУ подала апеляційну скаргу на таке рішення.

Тими часом у Клінчаєва скінчився домашній арешт, і його не продовжили. Чому таке сталося (недостатність аргументів звинувачення або позиція суду) - не повідомляється. В результаті Клінчаєв отримав можливість виїхати.

"Тим часом закінчився термін запобіжного заходу (домашнього арешту – ред.) закінчився. Нового запобіжного заходу суд не обрав, і на початку серпня 2016 року Клінчаєв покинув Україну, виїхавши через пункт пропуску "Нові Яриловичі" (Чернігівська область - ред.)", - відповіли в СБУ.

При цьому, як повідомляють в СБУ, Апеляційний суд Дніпропетровської області в жовтні 2016 року визнав рішення Межівського суду законним. ГПУ оголосила в розшук Клінчаєва лише 12 грудня. У той же день Шевченківський районний суд Києва нарешті видав ордер на його затримання і арешт.

В СБУ пояснили, як луганський сепаратист Клінчаєв втік з-під арешту на Росію (ДОКУМЕНТ) - фото 1

Нагадаємо, що Клінчаєв у вересні засвітився на одному ефірі російського ТБ разом із Жириновським.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада