В СБУ обіцяють повернути вилучений контент власникам 100 тис. сайтів

Власники сайтів, розміщених на серверах реєстратора та хостинг-провайдера NIC.UA, зможуть скопіювати свій контент, якщо звернуться до Служби безпеки України

Про це заявив радник голови СБУ Маркіян Лубківський, передає depo.ua.

За його словами, обладнання компанії вилучено на два місяці, згідно з рішенням суду через підозру про розміщення сепаратистських веб-ресурсів.

"Ми намагалися діяти максимально делікатно. Але з іншого боку, просимо вашого розуміння, оскільки в країні війна. Ми могли припинити роботу близько 100 тисяч сайтів, але не зробили цього, і мова йде про десятки", - сказав Лубківський.

За його словами, деякі сепаратистські сайти перейшли на бекап-версії з хостингом у Росії, а тому це ускладнює процес їхнього закриття.

"Але всі ті, хто мають проблеми, і не є власниками сайтів сепаратистського спрямування, можуть звернутися до нашого слідства, і їм буде надана можливість скопіювати свої сайти", - пообіцяв Лубківський.

Як повідомляв depo.ua, учора СБУ припинила функціонування низки веб-сайтів, що використовувались для проведення акцій інформаційної агресії з боку Росії, спрямованих на насильницьку зміну конституційного ладу та посягання на територіальну цілісність України Ці інформаційні ресурси були зареєстровані та функціонували за технічною підтримкою афілійованих українських товариств - "NIC.UA" та "Сервіс Онлайн".