В СБУ викрили ще двох російських генералів, командувачів терористами

Українські спецслужби отримали докази участі в керівництві бойовиками самопроголошеної «Донецької народної республіки» генерал-майорів збройних сил Російської Федерації Олексія Завізьона та Андрія Гурулева
Depo.Влада
11 березня 2015 15:06
ФОТО: depo.ua
В СБУ викрили ще двох російських генералів, командувачів терористами
В СБУ викрили ще двох російських генералів, командувачів терористами

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив радник голови Служби безпеки України Маркіян Лубківський.

За його словами, під час здійснення заходів, спрямованих на виявлення та припинення діяльності російських спецслужб на території Донецької області, українські силовики встановили участь у військовій агресії проти України кадрових військовослужбовців вищого командного складу Міноборони РФ.

Зокрема, з метою координації військових дій за участю представників незаконних збройних формувань РФ на тимчасово окупованих територіях Донецької області в Донецьку з січня 2015 року «у складі основного командування в рамках ротаційного відрядження знаходиться начальник штабу, громадянин Російської Федерації, позивний «Алагір». Мова йде про генерал-майора Завізьон Олексія Володимировича, який народився 13 травня 1965 року в місті Нарва (Естонія).

«Згідно його послужного списку, Завізьон в 1986 році закінчив Челябінське вище танкове командне училище, в 1997 році - військову академію бронетанкових військ ім. Малиновського. З 1986 року проходив військову службу в Забайкальському військовому окрузі, має досвід участі в бойових діях у Чечні в якості командира 15-го мотострілецького полку. До 2006 року - начальник штабу - заступник командира 4-ї гвардійської Кантемировської танкової дивізії 20-ї армії Московського військового округу; до 2009 року - командир 201-ї Гатчинської військової бази (Таджикистан)», - уточнив Лубківський.

За його даними, саме «Алагір» є відповідальною особою за маневрування артилерії, РСЗВ, важкої техніки та живої сили бойовиків і російських військовослужбовців на ключових напрямках бойових дій на окупованій території Донецької області.

«Під його безпосереднім керівництвом і координацією здійснювалися масштабні й криваві обстріли українських міст, зокрема Краматорська та Маріуполя», - стверджує Лубківський.

Він додав, що можлива заміна Завізьона в Україні - генерал-майор Андрій Вікторович Гурульов.

Як повідомляв depo.ua, 19 лютого під Дебальцевим засвітився заступник командувача сухопутними військами РФ, генерал-лейтенант Олександр Ленцов

Фото: facebook.com / markian.lubkivskyi