У Росії заблокували архів інтернету

Роскомнагляд заблокував сервіс зберігання копій веб-сторінок The Wayback Machine, розташований за адресою web.archive.org
Depo.Влада
25 червня 2015 14:55
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

Приводом до блокування стала збережена на сайті сторінка під заголовком "Одиночний джихад". Згідно з даними на сайті Роскомнагляду, обмежений був доступ тільки до конкретної сторінки. Але, як повідомляють російські користувачі мережі, станом на 12:40 за допомогою звичних інструментів не відкривалася ані адреса сервісу The Wayback Machine (archive.org/web/), ані сайт некомерційної організації archive.org.

Саме через цей сайт нині в Україні доступна "Пам'ятка споживачам при відвіданні окупованих територій", яку в Росії вважають "публічними закликами до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії". Після оприлюднення цього повідомлення Роскомнагляд заблокував сайт організації (ozpp.ru), яка поширила "Пам'ятку".

The Wayback Machine - сервіс, який протягом 18 років збирає копії веб-сторінок. На сервісі можна подивитися, як виглядала та чи інша сторінка в певну дату. Архів містить понад 485 мільярдів сторінок.