У Росії вчителя покарали виправними роботами за "антиватницькі" вірші

Російський суд призначив колишньому вчителю Олександру Бившеву покарання у вигляді 300 годин виправних робіт та позбавив його права викладати протягом двох років через вірш на підтримку України
Depo.Влада
2 вересня 2015 15:36
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили у прокуратурі Орловскої області Росії, передає depo.ua.

Суд повністю погодився з позицією обвинувачення, яке побачило у вірші Бившева "Украинским патриотам" заклики до насильства, розпалювання ненависті, ворожнечі і міжнаціональної ворожнечі. Сам автор заперечує цей факт, вважаючи вірш лише художнім твором.

Так, Орловський обласний суд залишив без змін рішення районого суду міста і визнав Бившева винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 282 КК РФ (дії, спрямовані на збудження ненависті і ворожнечі, а також на приниження гідності людини або групи осіб за ознаками національності, мови, походження, вчинені публічно).

Нагадаємо, у березні 2014 року після анексії Росією Криму Олександр Бившев написав два вірші, в яких закликав українців чинити опір інтервентам. У рамках порушеної стосовно нього кримінальної справи була проведена лінгвістична експертиза, яка не виявила нічого кримінального у віршах Бившева. Проте потім була проведена ще одна експертиза, яка встановила, що вірші поета викликають ненависть і ворожнечу до росіян. Саме цю, повторну експертизу суд долучив до справи.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.