На Росії почали "війну" проти Захарченка

Гра в об’єктивність, влаштована в російських ЗМІ щодо "ДНР", свідчить про бажання однієї з "башт" Кремля посунути "вождя" донецьких терористів Захарченка
Depo.Влада
5 серпня 2016 12:15
ФОТО: depo.ua
На Росії почали "війну" проти Захарченка
На Росії почали "війну" проти Захарченка

Поява фундаментального матеріалу у російському виданні Gazeta.ru, у якому опублікована закрита соціологія, нібито проведена на території "ДНР", виглядає як демонстрація реального ситуації. Втім, дана гра в об’єктивність – явно невипадкова. Легенда, заявлена російськими журналістами полягає у тому, що це опитування робила для внутрішнього користування асоціація "Підприємці ДНР" з офісом в Донецьку, яка об'єднує представників малого, середнього та великого бізнесу, а серед її експертів є юристи, адвокати і представники "Народної ради ДНР". Знаючи що, від бізнесу на території "ДНР" залишилися ріжки та ніжки, а також про те, що жоден підприємець без відмашки згори навряд чи вирішить робити будь-які рухи, спрямовані проти влади, ця історія не витримує жодної критики.

Тим паче, що дані опитування свідчать про повний провал "керівництва" "ДНР". Так, з одного боку рейтинг "глави" "ДНР" Олександра Захарченко наразі знаходиться на рівні 25%. І це найбільший рейтинг серед чинних "політиків" там. Рейтинг "спікера парламенту ДНР" і представника "ДНР" в Мінську Дениса Пушиліна за останні п'ять місяців знизився на 2% і становить 17%. Рейтинг "екс-спікера парламенту ДНР" Андрія Пургіна ще менший і становить 14%.

Серед інших персоналій – у Ріната Ахметова 36% підтримки (щоправда, у 48% в липні 2015 року). Рейтинг екс-лідера терористів Слов'янська Ігоря Гіркіна впав з 60% в січні минулого року до 33% в цьому червні. Але він продовжує залишатися найбільш популярною фігурою серед терористів з бойовим досвідом. Втім, Гіркін і Ахметов зараз нев’їзні на окуповані території. Тому формально Захарченко – найбільш популярний серед представників "ДНР". Втім, те, що йому малюють в соціології, для "вождя", який рівняється на "83-відсоткового" Путіна – це цілковитий провал.

Невдачі спіткають ватажків "ДНР" й по іншим напрямкам. Так, виявилося, що переважна більшість жителів окупованої частини Донецької області абсолютно незадоволені роботою "днрівських" ЗМІ. Причому, що найцікавіше – місцевим жителям набридла антиукраїнська пропаганда, а також нав’язлива агітація Захарченка. І в решті-решт, порівнюючи життя в "ДНР", і в Україні населення говорить про те, що в Україні жити краще. Цікаво і спостереження про зростання протестних настроїв, особливо, серед молоді та так званих "ополченців", які не хочуть підпорядкуватися Захарченку.

Враховуючи той факт, що просто так в Росії, а особливо в російських ЗМІ нічого не трапляється, то є чітка підозра в тому, що за даною публікацією стоїть одна з башт Кремля, яка зацікавлена в тому, щоб вибити зі свого крісла Захарченка. Зрозуміло, що цю статтю навряд чи прочитають у "ДНР", а от для росіян подібна апокаліпстична картинка може виявитися дуже цікавою. Варто враховувати, що фактично це спроба вдарити по Владиславу Суркову, який є куратором Захарченка.

Кому може бути це вигідно? Тим, хто хоче перетягнути на себе всі фінансові потоки донецьких терористів. Головним кулуарним опонентом Суркова називають першого заступника голови Адміністрації президента Путіна В’ячеслава Володіна, який представляє кремлівську "башту" силовиків.

Фактично "злив" даної соціології – навіть якщо вона об’єктивна – спрямований на одне: вибити землю з-під ніг у Суркова в "ДНР", продемонструвавши його недієздатність. Наскільки це спрацює – наразі невідомо. Але у разі появи матеріалів, спрямованих проти чинних ватажків "ДНР", не виключені серйозні зміни. Якою може бути відповідь Суркова? Дуже простою – ескалацією конфлікту на Донбасі. Адже згідно з російською традицією, коней на переправі не міняють…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада