Україна опилилась серед "демократій з обмеженнями", - рейтинг

Аналіз політичної ситуації у 129 країнах, що розвиваються чи переживають перехідний період, вказує на погіршення ситуації з демократією у всьому світі
Depo.Влада
29 лютого 2016 16:33
ФОТО: depo.ua

У той же час в Україні замість цього спостерігається поліпшення, передає  depo.ua з посиланням Deutsche Welle.

"В глобальному рейтингу політичного розвитку України посіла 38 місце і потрапила в категорію "демократій з обмеженнями". В економічному вимірі Україна знаходиться на 73 місці - в категорії "Ринкові економіки з функціональними проблемами", - свідчать результати дослідження Bertelsmann Transformation Index (BTI).

Серед 129 країн, які розвиваються або трансформуються і які розглядалися в дослідженні, 55 є автократичними. Серед них 40 є "жорсткими" диктатурами - на сім більше, ніж у минулому році. У більш ніж половині країн, охоплених аналізом, демократія серйозно постраждала протягом останніх двох років.

У пострадянських країнах, зокрема в Росії, в країнах Магрибу, на сході Європи, наприклад, у Польщі та Угорщині спостерігається погіршення, наголошується в BTI.

У документі говориться, що економічне зростання в Африці не призвело до розширення громадянських свобод. Крім того, в 21 країні релігійні догми, у тому числі і християнські, почали відігравати велику роль, ніж два роки тому.

Загалом ситуація з громадянськими правами погіршилася майже у 60% країн, представлених у дослідженні. У 20% - істотно погіршилася. Менше ніж у кожної десятої країні відбулося помітне поліпшення - серед них в Україні, Малі, Гвінеї та Непалі.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада