В Раду подають законопроект про визнання Курултаю і Меджлісу органами держвлади

На розгляд парламенту 16 травня буде внесений проект Закону "Про статус кримськотатарського народу", розроблений на чолі з головою Меджлісу Рефатом Чубаровим. Документ надає державний статус представницьким органам кримськотатарського народу
Depo.Влада
20 квітня 2015 15:12
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив завідувач відділом забезпечення діяльності уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу Арсен Жумаділов, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ми де-факто визнаємо і регулюємо те, що де-факто є у кримськотатарського народу, а саме, його представницькі органи, тобто Курултай і Меджліс кримськотатарського народу. І ми вбудовуємо ці органи у всю вертикаль державної влади України, починаючи від Верховної Ради України і до місцевих рад в Автономній республіці Крим", - пояснив Жумаділов суть законопроекту.

Він додав, що такі статуси органів кримськотатарського народу моли б створити певні труднощі для окупантів з Росії в аргументації та обґрунтуванні своїх дій у Криму.

В законопроекті прописане фінансування органів самоврядування кримськотатарського народу з державного бюджету, а також з інших джерел.

"Станом на сьогодні той законопроект, який підготовлений, містить норму того, що на рівні Верховної Ради України запроваджується інститут уповноваженого Курултаю кримсько-татарського народу у ВР. Про квоти не йдеться. Уповноважений матиме певні права для того, щоб голос кримськотатарського народу був почутий і донесений до парламентаріїв на загальнонаціональному рівні. Щодо Верховної Ради АРК є квота на рівні 20%. Щодо місцевих рад, там ці квоти мають бути рівнопропорційними відносно до кількості населення", - зауважив Жумаділов.

Однак, за його словами, законопроект не регулює статус АР Крим, бо "це є питанням Конституції".

Нагадаємо, що окупанти Криму, навпаки, хочуть оголосити Меджліс і Курултай терористичними організаціями