Раду чекають перевибори. БПП дав фору Тимошенко, Садовому та Ляшку

Провал голосування за відставку уряду Арсенія Яценюка означає початок перегонів на нових парламентських виборів

Раду чекають перевибори. БПП дав фору Ти…

Відставка уряду Яценюка, про яку так довго говорили усі, була феєрично провалена. Після визнання роботи уряду у 2015 році незадовільною, постанова про недовіру набрала лише 194 голоси і задоволений Арсеній Петрович вирушив досиджувати у прем'єрському кріслі ще півроку. За Конституцією Рада зможе повернутися до питання уряду уже на наступній сесії, яка почнеться у перший вівторок вересня 2016-го.

Можна не сумніватися, що ці півроку для всіх політичних гравців пройдуть під гаслом підготовки до позачергових парламентських виборів, адже іншого сценарію просто не залишається. Є, звісно, чисто теоретична ймовірність, що за цей час вималюється кандидатура нового прем'єра, яка зможе отримати підтримку в парламенті з боку усіх зацікавлених сторін, і у вересні під загальні оплески буде сформований чудовий новий Кабмін. Але теоретичні вірогідності, тому і називаються теоретичними, що не реалізовуються на практиці. Про часткове перезавантаження Кабміну також говорити більше не доводиться, єдиний можливий варіант – це повне перезавантаження влади, щонайменше парламенту та уряду.

Отже, український політикум входить у затяжну передвиборчу фазу, і менш за все це зараз вигідно президентській політсилі, яка головним чином і є відповідальною за провал сьогоднішнього голосування, щоб там не заявляли про змову "фронтовиків" з Опоблоком.

Насправді саме БПП мусив забезпечити необхідну кількість голосів, але навіть у своїй фракції зібрав лише 97-м зі 136. І це при тому, що "Народний фронт" зберіг єдність і одностайність, а для більшості інших гравців коаліції провальний результат голосування навіть кращій, ніж відставка Яценюка. Як і передбачав depo.ua, тепер "Батьківщина", "Самопоміч" та Ляшко отримали у вигляді Арсенія Петровича чудову грушу, яку можна буде лупцювати аж до вересня, заробляючи собі досить дешевий політичний капітал. Власне, Юлія Володимирівна не стала відкладати справу у довгий ящик, заявивши одразу після голосування про "ширку" "Народного фронту" з недобитками з Партії регіонів, за одно відкликавши єдиного власного міністра з уряду. То ж і далі Тимошенко, Ляшко та Березюк критикуватимуть уряд "залишенців" максимально жорстко, б'ючи водночас і по БПП і персонально по главі держави.

Аналогічною буде і реакція на неспроможність відставити Яценюка і в українського суспільства. Протестні настрої у вигляді різного штибу майданів та майданчиків лише наростатимуть. І хоча до серйозних акцій навряд чи дійде, все це буде чудовою можливістю покачати ситуацію в країні, як для опонентів влади в середині країни, так і для агентів сусідніх зацікавлених держав.

Що стосується парламентської коаліції, то її смерть можна констатувати уже сьогодні. Одразу ж після провалу відставки Яценюка з'явилася інформація, що "Батьківщина" і "Самопоміч" збираються офіційно вийти із більшості, але навіть якщо цього з різних причин не станеться, говорити про існування коаліції де-факто уже якось незручно. То ж в будь-якому разі парламент працюватиме у режимі ситуативної більшості із залученням голосів різних сумнівних товаришів-екс-регіоналів з Опоблоку, "Відродження" та "Волі народу", що зайвий раз битиме по рейтингах влади.

Тим часом протистояння між членами коаліції лише наростатиме. Можна передбачити, що президент намагатиметься добити Арсенія Петровича новими корупційними скандалами, а прем'єр, маючи імунітет від відставки, теж не соромитиметься бити по президентський команді. Хто від цього виграє? Окрім уже зазначених "дрібночленів" - Тимошенко, Садового та Ляшка, які намагатимуться позбутися префікса "дрібно-" на дострокових виборах, ще й пан Саакашвілі зі своєю командою молодих реформаторів, антикорупціонерів.

Що ж стосується реформ, то у вирі політичної боротьби та невідворотності виборів, буде явно не до них. Не покращиться ситуація і на Східному фронті, адже політична нестабільність в середині країни зайвий раз спонукатиме російських терористів влаштовувати нові ескалації на лінії зіткнення та підвищувати ставки на чергових "мінськах". На початку осені, коли ситуація буде уже вкрай загостреною, парламент врешті зможе повернутися до питання відставки уряду та на фінішну пряму дострокових виборів. І зараз головне завдання для усіх політичних гравців дійти до цього дня з мінімальними втратами та спробувати завдати максимальної шкоди конкурентам.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme