В Раді розробили антикризові заходи для підтримки бізнесу через коронавірус: Що це означає

У Комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики розробили пакет антикризових заходів, які спрямовані на підтримку бізнесу в період негативного впливу фінансової кризи, викликаної ситуацією з коронавірусом
 

В Раді розробили антикризові заходи для…
Фото: УНІАН

Про це розповів глава цього комітету Данило Гетманцев, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Цензор.НЕТ".

"Звернувшись до експертного середовища та вивчивши досвід зарубіжних країн, ми розробили два законопроекти про допомогу бізнесу. Вони ще не в остаточній редакції, проте ми вже маємо якесь своє бачення. Ми закінчуємо роботу і вони будуть розглянуті на позачерговому засіданні ВР", – пояснив Гетманцев.

З його слів, основні нововведення, які підготовлено на цей момент:

- Звільнення від будь-якої відповідальності за порушення податкового законодавства протягом двох місяців. Але, можливо, цей термін буде продовжено.

- Звільнення від сплати ЄСВ всіх самозайнятих осіб терміном на два місяці.

- Заборона на проведення перевірок до 1 липня 2020 року (крім камеральних).

- Декларації фізособам-підприємцям пропонують дозволити подавати до 1 липня 2020 року.

- Звільнення від сплати земельного податку, якщо земля перебуває під об'єктами, які використовуються у підприємницькій діяльності до 31 травня 2020 року.

- Звільнення від податку за нерухомість до 31 травня 2020 року (тільки в частині комерційної нерухомості). Тобто, якщо, наприклад, у людини магазин, який він змушений закрити на період карантину, він не буде платити податки на землю і нерухомість.

- Набуття чинності гучних законів про застосування касових апаратів і програмних РРО для малого бізнесу відкладається на три місяці.

- Виплати за вимушений простій співробітникам підприємств звільняються від податку на доходи фізосіб. Йдеться про те, що якщо підприємство зупиняється на період карантину і люди не працюють, то за законом роботодавець все одно має платити цей податок. Тому депутати пропонують його скасувати, поки є такі надзвичайні обставини.

За словами Данила Гетманцева, є ще заходи, які не стосуються податків, і вони обговорюються спільно з парламентським комітетом з питань економічного розвитку.

"Я запропонував комерційну плату щодо орендної нерухомості і обладнання нараховувати без урахування прибутку орендодавця. Якщо є витрати на утримання, на амортизацію – вони покриваються. Але якщо є прибуток, він не має бути сплачений за цей період. Друга пропозиція – ми визнаємо ситуацію, пов'язану з коронавірусом, форс-мажором і звільняємо всіх від цивільно-правової відповідальності (від сплати штрафів, пені тощо)" – розповів народний депутат.

Нагадаємо, 31 грудня 2019 року у китайському місті Ухань в провінції Хубей зафіксували спалах невідомої раніше пневмонії, яка згодом виявилась коронавірусом.

30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах китайського коронавірусу нового типу надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

11 березня 2020 року Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо введення карантину на три тижні в навчальних закладах і заборони на проведення всіх масових заходів.

15 березня на сайті президента України з'явилася петиція з вимогою влаштувати податкові канікули для підприємств сфери послуг через коронавірус та початок економічної кризи.

Довідка: Коронавіруси – сімейство з більш ніж 30 вірусів, розділених на дві підродини. Вперше були виділені в 1965 році. Вражають людей, домашніх тварин, птахів, свиней, велику рогату худобу. Коронавірус здатний провокувати ураження дихальної системи, шлунково-кишкового тракту, нервової системи.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme