У Польщі розповіли про сценарій захоплення Путіним частини України

Польський євродепутат Яцек Саріуш-Вольський вважає, що збільшується ймовірність дестабілізації Росією ще однієї частини України
Depo.Влада
11 грудня 2014 11:41
ФОТО: depo.ua
У Польщі розповіли про сценарій захоплення Путіним частини України
У Польщі розповіли про сценарій захоплення Путіним частини України

Про це він повідомив в інтерв'ю  Польскому радио, передає «Европейская правда».

Він вважає, що Росія спробує створити коридор з Донбасу до Криму. Крім того, депутат не виключає сценарій, за яким РФ спробує «відрізати» Україну від Чорного моря і створити коридор у Придністров'я, однак він менш імовірний.

«Свого часу дослідження фахівців показали, що вона (ймовірність - ред.) становить 30% для коридору Крим-Придністров'я і 50% для коридору Крим-Донбас», - зазначив він.

«Я думаю, що з плином часу і з реальними фактами - такими, як скупчення російських військ на території України, пересування Чорноморського флоту, мобілізація російських військ у Криму - ймовірність збільшується», - зазначив Саріуш-Вольський.

«Я не наважуюся висловити у відсотках ризик, але логіка фактів говорить, що це буде наступним кроком - можливо, не неминучим, але дуже ймовірним. Дуже. РФ заперечує це, але це традиційна стратегія Москви - робити одне, а говорити інше», - підкреслив євродепутат.

На його думку, такі дії мали б сенс, враховуючи проблеми РФ із закупівлею палива і продуктів харчування для Криму. «Таким чином, проблеми з поставками в Криму вимагають транзитного маршруту. Є автомобільні та залізничні, але в стані війни підходить тільки сценарій або повного відходу Росії з Криму, що є малоймовірним, або військової окупації коридору», - зазначив Саріуш-Вольський.

За словами європарламентарія, він песимістично налаштований щодо можливостей України захищатися. «У Росії така військова перевага, що Україна буде не в змозі захистити себе», - сказав він.

Як повідомляв ДеПо, раніше в Росії визнали, що не зможуть захопити Місяць.