У Польщі хочуть вирішувати український конфлікт разом із Німеччиною та Францією

Переговори про врегулювання конфлікту в Україні повинні проходити за участю представників Польщі, Німеччини та Франції
Depo.Влада
5 листопада 2014 14:39
ФОТО: depo.ua
У Польщі хочуть вирішувати український конфлікт разом із Німеччиною та Францією
У Польщі хочуть вирішувати український конфлікт разом із Німеччиною та Францією

Про це міністр іноземних справ Польщі Гжегош Схетина сказав в інтерв'ю Gazeta Wyborcza, передає ДеПо.

«Будь-яка серйозна розмова про майбутнє України і на тему пошуку відповіді, як завершити конфлікт, повинна відбуватися при нашій участі. Розмова без Польщі про Україну - те ж саме, якби в питанні Лівії, Алжиру, Тунісу, Марокко розмовляти без участі Італії, Франції та Іспанії», - сказав він.

Схетина нагадав, що за ініціативою попереднього міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, голови МЗС Німеччини та Франції вже приїжджали до Києва в лютому для проведення переговорів з екс-президентом Віктором Януковичем, а самі переговори закінчилися підписанням угоди між владою та опозицією.

«Їм вдалося завершити кровопролиття, коли снайпери стріляли в беззахисних демонстрантів. Вони зупинили ще більшу трагедію, бо Янукович втратив контроль над ситуацією. Це був найбільший успіх Заходу в Україні цього року», - вважає Схетина.

Як відомо, ще у вересні президент Польщі Броніслав Коморовський зазначив, що Варшава не повинна нав'язувати Україні свої послуги в питанні відновлення миру на Донбасі.

Нагадаємо, що після окупації Росією Криму відбулося кілька раундів переговорів у кількох форматах, серед яких: женевський - за участю США, ЄС, України та Росії, нормандський - за участю Німеччини, Франції, України та Росії і мінський - за участю Росії, України, представників ЄС та ОБСЄ. У Мінську сторони домовилися про припинення бойових дій на Донбасі, але контрольовані Росією бойовики продовжують щоденні обстріли українських військових.