В Польщі назвали провокацією запрошення польських учнів в Крим

Глава Центру польсько-російського діалогу та згоди Славомір Дембський засудив спробу російських колег організувати поїздку в анексований Крим для польських старшокласників
Depo.Влада
29 липня 2015 21:16
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Радио Польша, передає depo.ua.

"Плани привезти польських старшокласників у Крим - це провокація", - сказав він, додавши, що ідея російського фонду - це спроба маніпуляції молоддю, яка не розбирається в аспектах міжнародної політики.

При цьому Дембський звинуватив колег у політизації програми обміну молоді.

"Російський центр робить невдалі спроби внести в програму обміну молоддю політичний контекст. Або напускає на польську молодь, яку запросить, російських журналістів-пропагандистів, або відправляє школярів до Криму", - сказав він.

Дембський зазначив, що візит польських громадян у Крим може мати серйозні наслідки.

"По-перше, це суперечить міжнародному праву, оскільки Крим - це окупована територія. По-друге, це не узгоджується з українським законодавством. Таким чином, ті, хто їде в Крим через територію Росії на запрошення російських організацій, ризикують не отримати дозвіл на в'їзд в Україну в майбутньому. Також не можна виключати те, що при спробі отримати візу в країну, яка не визнає анексію Криму, їм теж буде відмовлено. І про ці наслідки російська сторона не інформує своїх гостей", - сказав він.

Раніше повідомлялось, що московський фонд "Російсько-польський центр діалогу та згоди" готує поїздку до анексованого Криму для групи польських підлітків.

Більше новин політики читайте на Влада.depo.ua