ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Опоблоці лякають Гаазьким трибуналом через закон про реінтеграцію Донбасу

В Опозиційному блоці вважають, що ухваленням закону про реінтеграцію Донбасу українська влада нібито підводить себе під Гаазький трибунал

Depo.Влада
16 січня 2018 16:56
ФОТО: depo.ua

Про оце під час обговорення проекту закону про реінтеграцію Донбасу сказав народний депутат від Опоблоку Василь Німченко, передає Depo.ua.

"Ми в незаконний, неконституційний спосіб намагаємося прописати застосування ЗСУ. Для цього ж треба ініціатива глави держави, ст. 106 і рішення Верховної Ради з цього приводу. Як можна допускати можливість застування Збройних Сил на території своєї держави. Ми стаємо суб'єктом Гаазького трибуналу, де використовуються Збройні сили поза повноваженнями і рішеннями президента. Це просто написано в ст. 85 і 106 Конституції", - сказав він.

Водночас секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони Іван Вінник закликав не голосувати за відповідну поправку Німченка, яка передбачала обмеження використання ЗСУ.

"Я хочу розтлумачити цей виступ представника "Опоблоку". Вони пропонують в повному обсязі виключити статтю 8 з тексту президентського законопроекту. Зробивши це, вони пропонують заборонити використання ЗСУ і військових формувань для відсічі агресії Росії", - зазначив він.

У результаті за поправку "опоблоківця" проголосували лише 34 депутати і вона не була ухвалена.

Нагадаємо, що законопроект розглядається в сесійній залі з початку ранкового засідання. У першому читанні він ухвалений ще 6 жовтня.

Законопроект має на меті створити нову правову основу для вирішення завдання з відсічі ворожій агресії на Донбасі, а у перспективі – для відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного кордону. Згідно з документом, Росія є країною-агресором і окупантом.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада