В ООН схвалили нову "кримську" резолюцію

Третій комітет Генеральної асамблеї ООН схвалив нову резолюцію щодо Криму "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна"

Про це повідомив президент Петро Порошенко у своєму Twitter, передає Depo.ua.

"Незважаючи на запеклу протидію російської сторони, нову резолюцію із засудженням грубих порушень РФ як країною-окупантом прав людини в українському Криму схвалено сьогодні Третім комітетом ГА ООН", написав Порошенко.

Він додав, що резолюція ГА ООН містить положення про долю українських політичних в'язнів Кремля.

"Щоденна боротьба за їхнє звільнення триває. Міжнародна відповідальність за агресію, окупацію, порушення прав людини неминуча. Вдячний державам-членам ООН за незмінну солідарність з Україною", - зазначив Порошенко.

У резолюції, зокрема, міститься вимога до міжнародних організацій та спеціалізованих установ ООН позначати в офіційних документах український півострів лише як "Автономна Республіка Крим та місто Севастополь (Україна), які є тимчасово окупованими Росією.

Тепер щодо резалюції має відбутися загальне голосування в Генасамблеї ООН, яке очікується в грудні. Для затвердження потрібна проста більшість серед голосуючих держав.

Нагадаємо, 35 країн долучилися до співавторства спеціальної резолюції ООН щодо окупованого Криму.

У серпні президент України Петро Порошенко доручив дипломатам готувати нову резолюцію щодо Криму на наступну сесію Генасамблеї ООН.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив, що нова резолюція ООН щодо Криму вимагатиме звільнити політв'язнів.

Довідка: 19 грудня 2017 року Генасамблея ООН прийняла резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна". Документ, зокрема, констатував наявність міжнародного збройного конфлікту між РФ і Україною, засудив ретроактивне застосування РФ власних законів на окупованій території, а також примусове переведення громадян України в російське громадянство. Крім того, резолюція містила вимогу до Москви виконати рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод громадян України в Криму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ООН