В ООН перемир'я на Сході України визнали крихким

В доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) по ситуації в Україні констатується, що перемир'я стає все більш крихким, щодня надходять повідомлення про перестрілки, артилерійські обстріли і зіткнення
Depo.Влада
8 жовтня 2014 07:49
ФОТО: depo.ua
В ООН перемир
В ООН перемир'я на Сході України визнали крихким

Про це пише УНН, передає ДеПо.

Однак у доповіді зазначається, що інтенсивність бойових дій на сході України значно зменшилася завдяки угоді про припинення вогню. Незважаючи на це, цивільні особи і військові як і раніше щодня гинуть.
У деяких районах, наприклад, в Луганську, ситуація залишається досить спокійною, в той час як інші стають ареною більш активних зіткнень і бойових дій. У числі останніх називається аеропорт Донецька, населені пункти Дебальцеве, Донецьк, Горлівка, Іловайськ, Первомайськ, Щастя, де жителі потрапляють під «перехресну стрілянину і перехресні артобстріли».

Всього з моменту укладення угоди про припинення вогню і до 13 вересня на сході України ООН нарахувала 49 українських загиблих військових , ще 242 - поранених.

Також в документі зазначено, що в результаті боїв на сході країни зруйновані 4,5 тисячі житлових будівель, 4,7 тисячі об'єктів енергетичної інфраструктури та водопостачання. Не працюють 32 лікарні. В цілому, за даними ООН, більше п'яти мільйонів людей проживають в регіонах сходу країни, безпосередньо порушених бойовими діями.

Як повідомляв ДеПо, за даними ООН на початок жовтня, під час збройного конфлікту на Сході України загинуло 3627 осіб, ще 8447 отримали поранення.