В ООН не бачать сенсу в е-декларуванні без сертифікату

У Програмі розвитку ООН в Україні (ПРООН) заявили про відсутність підстав для неповного запуску системи електронного декларування - без сертифікату комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) від Держспецзв'язку
Depo.Влада
16 серпня 2016 14:43
ФОТО: depo.ua

ПРООН була залучена до розробки програмного забезпечення для Єдиного державного реєстру декларацій держслужбовців, передає depo.ua з посиланням на Deutsche Welle.

За словами керівника сектора демократичного врядування ПРООН Юлії Щербініної, програмне забезпечення, подане на атестування, було прийняте національними партнерами організації фактично двічі.

10 травня група контролю якості, яка була створена для того, щоб слідкувати за виконанням контракту ТОВ "Міранда", прийняла програмне забезпечення, а 26 липня Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) провело другий етап перевірки та випробовування.

Агентство підписало протокол, який свідчить про те, що програмне забезпечення готове і розроблене відповідно до технічного завдання. Це підтверджують відповідні протоколи ПРООН, тому підстав для відмови у сертифікації не було, зазначила Щербініна.

Функціональність системи е-декларування підтверджено низкою тестів та випробувань, у тому числі за участі посадових осіб НАЗК та Держспецзв'язку, наголошують в ПРООН.

Нагадаємо, 15 серпня сайт Національного агентства із запобігання корупції відкрив доступ до інтерфейсу електронного декларування.

Зазначимо, через відсутність атестату захисту інформації ці декларації не можна використовувати як доказ в суді. Відповідно, посадовців, що опублікують неправдиву інформацію про свої статки, неможливо буде притягнути до відповідальності.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада