В окупованому Криму ув'язнених українців тримають в "ямі", – Денісова

Уповноважений Верховної Ради із прав людини Людмила Денісова повідомила, що кількох громадян України в окупованому Криму тримають у спеціальному карцері, так званій "ямі"

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Тривожні новини надійшли з Криму. Мені стало відомо про утримання у так званій "ямі" кількох громадян України", - повідомила омбудсмен.

Денісова зазначила, що "серед них - затриманий два тижні тому Ділавер Гафаров".

"До карцеру потрапили й учасники справи "Веджіє Кашка" - Бекір Дегерменджи, Руслан Трубач, Кязім Аметов. Ще двоє кримських татар опинились у "спецблоці" в Ростові-на-Дону. Обидвоє - фігуранти справи "Хізб ут-Тахрір" Ремзі Меметов та Енвер Мамутов", - додала вона.

Омбудсмен повідомила, що вже звернулася до українського консула, аби він перевірив цю інформацію.

Окрім того вона додала, що надіслала запити до Уповноваженого з прав людини на Росії Тетяни Москалькової та голови Ради при президентові Росії з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова задля вжиття заходів щодо забезпечення належних умов тримання українських громадян та надання їм медичної допомоги.

"Я постійно отримую інформацію і про недотримання прав людини у місцях позбавлення волі на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей. На цій території розташовані 28 колоній, де станом на 2014-й рік перебувало більше 16 тисяч засуджених", - сказала Денісова.

За її словами, майже 900 в'язнів написали заяву, що хочуть відбувати покарання на контрольованій Україною території і наголосила, що Україна готова до обміну ув'язненими, але процес постійно зривають представники окупаційної "влади".

Також омбудсмен зазначила, що про порушення прав ув'язнених сповістила голову моніторингової місії ООН із прав людини в Україні Фіону Фрейзер.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін вважає, що обмін полоненими з Україною у форматі "всіх на всіх" не може відбутися через неправомірні дії Києва.

Довідка: Путін не планує більше спілкуватися з президентом України Петром Порошенком як із партнером.

Путін чітко дав зрозуміти, що до прийдешніх виборів в Україні очікувати поліпшення двосторонніх відносин не варто, оскільки він чекає, доки "завершать внутрішньополітичні процеси в Україні", щоби домовлятися з новою владою.

Президент Росії також вважає, що проводити зустрічі в "нормандському форматі" за участі України, Німеччини, Франції та Росії до проведення виборів в Україні "беззмістовно".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна