В Офісі президента назвали причину затягування переговорів України з МВФ

Переговори України з Міжнародним валютним фондом затягуються, оскільки наша сторона твердо захищає свою позицію

В Офісі президента назвали причину затяг…
Фото: Depo.ua

Про це повідомив радник керівника Офісу президента Тимофій Милованов у Facebook, пише Depo.ua.

За його словами, між Україною й МВФ постійно відбувається процес переговорного узгодження позицій, тому у цьому випадку краще уникати "очевидних спекуляцій".

"Істотних ризиків немає. Ситуація абсолютно під контролем. І фінансова – макроекономічна стабільність підтримується, системних ризиків немає, ситуація з бюджетом нормальна. І переговорна з МВФ", – сказав Милованов.

Радник Єрмака додав, що представники України працюють в інтересах держави й роблять все можливе для досягнення домовленостей з Фондом.

"Водночас, як у будь-якому переговорному процесі, є принципові питання, пов'язані, зокрема, і з незалежністю державного управління. Які завжди і роблять наші перемовини делікатними і складними. Кожен відстоює свою позицію, робить це твердо; відповідно переговори займають час", – зазначив він.

Милованов зауважив, що затягування переговорів є нормальною ситуацією, адже обидві сторони повинні знайти компроміси у спільних інтересах: "У цьому і полягає сутність переговорів".

Facebook Тимофія Милованова

Зазначимо, що 13 лютого стало відомо, що місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні, однак сторонам не вдалося домовитися про перегляд програми Stand-By.

Що відомо про роботу МВФ в Україні

Місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми Stand-Вy відновила свою роботу в Україні з 11 січня. 

Раніше голова Нацбанку Кирило Шевченко оцінив  шанси перегляду програми співпраці України з МВФ Stand-By як високі. Він зазначив, що наприкінці 2020 року було зроблено кілька важливих кроків: НБУ спрямував проект закону про банківську діяльність до Верховної Ради, було затверджено держбюджет та внесені зміни до законодавства щодо повернення повноважень НАЗК.

Міністр фінансів Сергій Марченко раніше сказав в інтерв’ю австрійському виданню Der Standard, що Україна хоче змінити формат співпраці з Міжнародним валютним фондом до 2023 року. Зокрема, Марченко вважає за необхідне, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Національного банку, або лише надавав технічну допомогу, тобто гарантії, що гроші будуть доступні у випадку надзвичайної ситуації. Пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року, аби Україна могла позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежною щодо своїх запозичень. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme