В ОБСЄ жорстко розкритикували законопроект про кофіскацію майна без суду

ОБСЄ жорстко розкритикувала законопроект №4057 про спецкофіскацію, який порушує права особи на справедливий суд
Depo.Влада
12 квітня 2016 23:45
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у експертних висновках ОБСЄ в Україні, передає depo.ua з посиланням на прес-служб Центру протидії корупції.

"Концептуальні положення законопроекту не можуть бути визнані такими, що відповідають поширеній в країнах-учасницях ОБСЄ практиці поводження із неправомірно-набутим майном або майном, щодо якого не може бути доведення законність походження, а його розмір не відповідає задекларованим доходам власника", - йдеться у висновках.

У ОБСЄ зазначили, що у разі підтримки законопроекту парламентом, його положення можуть створити суттєву загрозу порушення як права особи на справедливий суд, так і гарантій права власності в розумінні Європейської конвенції з прав людини.

Нагадаємо, що 17 березня парламентарі за основу схвалили законопроект “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей звернення в дохід держави грошових коштів, валютних цінностей, державних облігацій України, казначейських зобов’язань України, дорогоцінних металів та/або каміння, інших цінностей та доходів від них до ухвалення вироку суду”.

Як повідомляв depo.ua, 28 березня закон розкритикували у ЄС.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада