ОБСЄ звинуватила Росію у цензурі щодо кримськотатарських ЗМІ

В Організації з безпеки та співробітництва у Європі заявляють про застосування Росією цензури до кримськотатарських ЗМІ у Криму
Depo.Влада
1 квітня 2015 16:18
ФОТО: depo.ua

Про це у Брюселі заявила представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович, передає УНІАН.

Вона наголосила, що в Криму був "нав'язаний для всіх ЗМІ термін реєстрації за російськими правилами - до 1 квітня".

"Засоби масової інформації кримських татар отримали відмову в реєстрації із суб'єктивних причин. Це є ще одним доказом, що в Криму продовжується політична вибіркова цензура вільних та незалежних голосів", - сказала вона.

Міятович підкреслила, що особи, які належать до певних національних культур, на своїх територіях мають право на поширення, доступ та обмін інформацією, зокрема, їхньою мовою.

"Події в Криму також чітко вказують на застосування Російською Федерацією надмірного запобіжного характеру реєстрації", - додала представник ОБСЄ.

Як повідомляв depo.ua, з 1 квітня кримськотатарский телеканал ATR припиняє мовлення в Криму, оскільки йому не вдалося до кінця березня зареєструватися як ЗМІ згідно з російським законодавством.

Тим часом Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення попросила ліцензіатів забезпечити трансляцію передач кримськотатарського телеканалу ATR у кабельних мережах України попри заборону мовлення телеканалу на території Росії.