В ОБСЄ вимагають від «однієї зі сторін» дані про важке озброєння на Донбасі

Місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі очікує від усіх сторін повну інформацію про кількість та характеристу військової техніки на Донбасі, а також маршрути її відведення та подальші майданчики розташування
Depo.Влада
26 лютого 2015 14:15
ФОТО: depo.ua
В ОБСЄ вимагають від «однієї зі сторін» дані про важке озброєння на Донбасі
В ОБСЄ вимагають від «однієї зі сторін» дані про важке озброєння на Донбасі

Про це заявив спікер спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Майкл Боцюрків, передає «ЛІГАБізнесІнформ».

«Ми маємо знати, які є важкі озброєння в обох сторін і де знаходяться ці озброєння, і ми маємо знати, які маршрути будуть використовуватися для відведення озброєння, і де вони будуть розташовані після відведення. Не всі ще сторони надали нам цю інформацію, і мають це швидко зробити», - сказав він.

За словами Боцюрківа, без цієї інформації місія ОБСЄ не зможе ефективно моніторити відведення важкого озброєння.

При цьому він не назвав сторону, яка не надала зазначені дані ОБСЄ.
«Зараз важливий час. Ми не будемо показувати пальцем. Всім відомо, хто це... Я тільки повторюю, що зараз час цю інформацію надати нашій місії в Україні, щоб ефективно спостерігати, контролювати відведення важкого озброєння, нам потрібні ці дані: список усього озброєння, маршрути та майданчики», - зазначив Бацюркін.

Він підкреслив, що «Мінські угоди - не магазин, в якому можна щось обирати, а щось знову класти назад. Це повний пакет, його треба виконувати повністю».

Як повідомляв depo.ua, згідно Мінських домовленостей, які підписані тристоронньою контактною групою (Україна - Росія - ОБСЄ) і ватажками сепаратистів, а також схвалені президентами України, Росії, Франції та канцлером Німеччини Ангелою Меркель, з 00:00 15 лютого на Донбасі слід було припинити вогонь. Відведення важкого озброєння від лінії розмежування має початися після двох днів повної «тиші».

Сьогодні в РНБО підтвердили готовність сил АТО відвести важкі гармати.