В НБУ запевняють, що "Приватбанк" є стійким до майбутніх криз

"Приватбанк" має не лише найбільший прибуток серед українських банків, а і є стійким до майбутніх криз
 

Про це заявила перша заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова під час пресбрифінгу за результатами оцінки стійкості банків, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Хочеться відзначити результат стрес-тестування "Приватбанку" – це найбільший на сьогодні банк, і можемо зазначити, що та бізнес модель, яка була затверджена і реалізується спостережною радою, правлінням банку, менеджментом є життєздатною. Банк має найбільший прибуток серед українських банків і є стійким до майбутніх криз", – сказала Рожкова.

За її словами, результати стрес-тестування банків свідчать про те, що банківський сектор є стійким за поточних макроекономічних умов. Прибуток який на сьогоднішній день заробляють банки дозволяє їм формувати той необхідний запас капіталу і виконувати нормативи із значним перебільшенням.

"Аналіз безпосередньої якості активів, який виконувався аудиторами не показав суттєвих проблем, які ми мали в попередні роки. Мова йде про те, що всі банки відображають кредитний ризик, адекватно оцінюють фінансовий стан позичальників та адекватно оцінюють заставу", – підкреслила заступниця голови НБУ.

Вона також зазначила, що для банків з іноземним капіталом результати стрес-тестування виявилися дуже хорошими.

"Вони по суті відобразили всі проблемні питання в попередні роки, докапіталізувались і працюють прибутково", – сказала Рожкова.

Нагадаємо, Нацбанк назвав п'ять найбільш проблемних банків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"