В НБУ хочуть запровадити дистанційний підхід до перевірок банків

Національний банк України (НБУ) планує запровадити дистанційний підхід до інспекційних перевірок у банках

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на пресслужбу НБУ.

Так, директор департаменту виїзних перевірок НБУ Денис Новиков зазначив, що чинне законодавство та нормативна база Національного банку вже сьогодні дозволяє частково застосувати дистанційний підхід.

"Ми можемо віддалено обробляти інформацію, проводити інтерв’ю та співбесіди з працівниками банків. Однак, максимальне використання дистанційного підходу буде можливе лише після унормування двох питань. По-перше, надання інспекторам НБУ віддаленого доступу до автоматизованої банківської системи для перегляду та отримання даних. По-друге, банки мають почати вести електронний архів документів або, як мінімум, мати можливість зберігати документи в електронному вигляді", – пояснив він.

Зазначається, що із упровадженням дистанційного підходу перевірка переважно проходитиме віддалено, комунікація з банком буде максимально дистанційною.

Уточнюється, що інспектори перебуватимуть у приміщенні банку в мінімальній кількості та мінімальний проміжок часу для вирішення лише тих питань, які потребують перевірки безпосередньо на місці.

"Новий підхід під час перевірок дозволить скоротити час перебування інспекторської групи в банку на понад 50%. Це значно зменшить навантаження на банки, адже їм не потрібно буде приділяти час та надавати приміщення для перевіряючих", – наголосила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

За інформацією пресслужби, Нацбанк зможе розпочати застосовувати дистанційний підхід під час перевірок банків вже після відновлення планових перевірок, які нині призупинені в зв’язку з карантинними заходами.

Повідомляється також, що впровадження дистанційного підходу відповідатиме рекомендаціям Європейського наглядового органу (EBA – European Banking Authority) щодо перегляду наглядової діяльності регуляторів. Зокрема, EBA радить підходити більш гнучко та прагматично до інспекційних перевірок.

Нагадаємо, дещо раніше членом Ради НБУ призначили колишнього регіонала, який голосував проти Томосу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"