В МЗС нагадали, що й так тримають росіян на контролі

І що ті можуть в'їжджати тільки на спеціально обладнаних пунктах пропуску
Depo.Влада
6 жовтня 2016 23:29
ФОТО: depo.ua

У Міністерстві закордонних справ України нагадують, що впродовж останніх 2,5 років за підтримки цього відомства уряд посилив контроль за громадянами Росії, які в’їжджають на територію України, повідомляє Depo.ua. Про це в ефірі "Радіо Свобода" сказав заступник директора департаменту консульської служби, начальник управління консульського обслуговування МЗС України Олександр Гаман.

Він, зокрема, зазначив, що в березні 2015 року МЗС розробило для уряду проект постанови, яким держава зупинила низку положень безвізової угоди з Росією. "Станом на сьогодні громадянин Росії може в’їхати в Україну лише на підставі закордонного паспорта. Це не є внутрішній паспорт, що не зчитується, і Державна прикордонна служба мусить вручну опрацьовувати дані, що їх надає громадянин Росії", – розповів Гаман.

Крім того, за словами представника МЗС, були внесені зміни й до порядку перетинання кордону жителями прилеглих областей. "Ми розуміємо, що, мабуть, понад половина тих, хто перетинає кордон в обидві сторони, – це такі громадяни (жителі прикордонних регіоні). Ми зупинили дію деяких положень угоди щодо можливості поїздок за внутрішніми паспортами громадян Росії в Україну і фактично припинили дію місцевих пунктів пропуску", – сказав Гаман.

"Станом на сьогодні громадянин Росії може в’їжджати виключно через міжнародний або міждержавний пункт пропуску, який оснащений хорошим обладнанням, і прикордонна служба має можливість контролювати в’їзд таких громадян", – наголосив він.

Нагадаємо, що сьогодні Рада навіть не розглядала обіцяну постанову про візовий режим з Росією.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада