У МВС розповіли про майбутній універсальний спецназ

Поточного року на базі спеціального підрозділу МВС України «Сокіл» почнуть створювати сучасний універсальний спецназ
Depo.Влада
5 лютого 2015 04:55
ФОТО: depo.ua
У МВС розповіли про майбутній універсальний спецназ
У МВС розповіли про майбутній універсальний спецназ

Про це розповіла перший заступник міністра внутрішніх справ України Ека Згуладзе під час засідання комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, передає «РБК-Україна».

«Якнайшвидше потрібно систематизувати і структурувати наші спеціальні підрозділи. Базою ми хочемо взяти «Сокіл», і на базі «Сокола» побудувати сучасний уніфікований сильний професійний спецназ по типу американського, канадського, ізраїльського, австрійського SWAT», - сказала заступник міністра.

За словами Згуладзе, цю роботу потрібно розпочати якомога швидше, і вже шукати партнерів і донорів, щоб фінансувати цей проект.

«Це буде універсальний спецназ. Робитимемо по всій країні вже цього року», - зазначила вона.

Заступник міністра уточнила, що це буде спеціальний підрозділ, навчений за новою програмою, включаючи і новою тактичну підготовку.

«Це включає в себе не тільки застосування сили, але й інші технології, які потрібно використовувати. Ми допрацьовуватимемо напрямок всередині цього спецназу спеціально по боротьбі з тероризмом, по роботі із заручниками й окремо найбільший блок - поліцейський спецназ, який підтримуватиме і допомагатиме різним оперативним структурам у своїх операціях», - додала заступник міністра.

За її словами, зараз розраховується чисельність цього підрозділу.

Як повідомляв depo.ua, на початку жовтня 2014 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляв, що в рамках реформування Міністерства внутрішніх справ України буде створено єдиний силовий підрозділ, основу якого складуть добровольчі батальйони МВС. Тоді саме цей проект він називав українським SWAT (Special Weapons And Tactics).